wtorek, 16 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie #72: Jabłonianka Jabłonna Lacka – MKS Małkinia (fotogaleria)

Jabłonianka Jabłonna Lacka uświetniła ligowe otwarcie nowego boiska efektownym zwycięstwem z MKS Małkinia.

Przed pierwszym gwizdkiem trener Rusłan Mielniczuk obawiał się tremy swoich zawodników związanej z grą na nowym obiekcie. Większe powody do zmartwień miał trener MKS Małkinia. Karol Dmochowski zasiadł na ławce w podwójnej roli, jednak nie pojawił się na boisku. W protokole gości znalazło się zaledwie 13 nazwisk.

W pierwszych minutach aktywny na lewym skrzydle był Grzegorz Maciejec, lecz jego drużyna nie uzyskała z tego tytułu korzyści. W 10 minucie Jacek Toczyski zmarnował sytuację sam na sam z Jakubem Borowym. Po chwili po drugiej stronie boiska Przemysław Wrzosek wygrał pojedynek oko w oko z Bartoszem Składanowskim. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gospodarze podkręcili tempo. Raz za razem sunęły ataki na bramkę MKS. Sygnał do ataku dał Jacek Toczyski, który skutecznie dobił uderzenie Piotra Krysińskiego. 21-letni napastnik nie zamierzał zadowolić się jednym trafieniem i w 16 minut skompletował klasycznego hat tricka. Przy jego golach na 2:0 i 3:0 asystowali odpowiednio Mateusz Zawadzki i Bartłomiej Czerkas. Do przerwy było 3:0 dla Jabłonianki.

W drugiej połowie największym grzechem Jabłonianki była nieskuteczność. Gospodarze powinni dobić rywali i zamknąć mecz do 60 minuty. Tymczasem MKS Małkinia odpowiedział na niewykorzystane sytuacje rezerwowego Piotra Domańskiego trafieniem Michała Zawistowskiego z rzutu karnego. Jabłonianka błyskawicznie powróciła na trzybramkowe prowadzenie. Krysiński zamienił na bramkę podanie Grzegorza Przesmyckiego. Kolejny fragment spotkania to koncert zmarnowanych sytuacji przez gospodarzy. W 70 minucie Zawistowski wykorzystał wysokie ustawienie linii defensywnej, wyszedł sam na sam z Wrzoskiem i go przelobował. Końcówka należała do Jabłonianki, a konkretnie Daniela Toczyskiego. Rezerwowy najpierw zdobył bramkę, a następnie zanotował asystę przy golu innego zmiennika – Cezarego Rytla. Jabłonianka wygrała 6:2.

Po meczu doszło do pokazowego starcia Jabłonianki z oldbojami klubu. O 14:00 dokonano oficjalnego otwarcia obiektu.

09.10.21, 11:00 – Jabłonna Lacka

Liga okręgowa: Jabłonianka Jabłonna Lacka – MKS Małkinia 6:2 (3:0)

Bramki: Jacek Toczyski 28, 41, 44, Piotr Krysiński 52, Daniel Toczyski 85, Cezary Rytel 86 – Michał Zawistowski 51 k, 70

Jabłonianka: 1. Przemysław Wrzosek – 3. Nikodem Zdunek (61, 6. Rafał Świnarski), 8. Maciej Ołtarzewski, 11. Karol Przybyszewski (83, 14. Kamil Strzała), 7. Maciej Michalczuk – 9. Jacek Toczyski, 16. Mateusz Zawadzki (85, 4. Sebastian Koc), 10. Grzegorz Przesmycki (59, 19. Cezary Rytel), 17. Bartłomiej Czerkas (76, 5. Daniel Toczyski), 2. Grzegorz Maciejec (46, 18. Piotr Domański) – 20. Piotr Krysiński (90, 13. Michał Adamczuk)

MKS Małkinia: 1. Jakub Borowy – 15. Kamil Suszczyński, 2. Kilian Kuropatwa, 6. Mateusz Fydrych, 14. Cezary Giziński – 5. Przemysław Maliszewski, 7. Mateusz Rutkowski, 3. Aron Bordziak, 10. Bartosz Składanowski, 20. Piotr Chlubicki – 18. Michał Zawistowski

Żółte kartki: Karol Przybyszewski 22, Daniel Toczyski 78

Sędzia: Arkadiusz Pazdyka (Siedlce)