Martyna Dołęga trzecią sztangistką świata w kat. U-17!

Sztangistka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Martyna Dołęga kontynuuje pasmo tegorocznych sukcesów. W Arabii Saudyjskiej wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w kat. U-17.

Martyna Dołęga po wielu tegorocznych sukcesach na krajowym „podwórku” (mistrzostwo Mazowsza U-17, mistrzostwo LZS U-17, mistrzostwo Polski U-17, brąz mistrzostw Polski seniorek) jak i na arenie międzynarodowej (wicemistrzostwo Europy U-17), potwierdziła, że należy do liczących się zawodniczek w kat. 71 kg. 9 października to kolejny szczęśliwy w tym roku dzień dla sztangistki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Wszystko za sprawą brązowego medalu mistrzostw świata w kat. U-17, który wywalczyła w Jeddah w Arabii Saudyjskiej.

Martyna startująca w kat. 71 kg zaliczyła wszystkie trzy próby w rwaniu, kolejno do ciężarów: 83, 86 i 88 kg.

Po tym boju zajmowała czwarte miejsce, przegrywając medal jedynie kolejnością podejść. W podrzucie siedlczanka zaliczyła 104 i 107 kg.

W trzeciej próbie atakowała 112 kg, lecz nie wstała z tym ciężarem i ostatecznie zakończyła rywalizację z wynikiem 195 kg w dwuboju. Rezultat ten pozwolił na wywalczenie brązowego medalu mistrzostw świata U-17! Złoty medal bezapelacyjnie zdobyła reprezentantka Rosji – Zarina Gusalova, która w dwuboju uzyskała 226 kg (103+123).

Martynę dekorował Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – Waldemar Gospodarek.