100 meczów na 100-lecie #73: Orlęta Radzyń Podlaski – Podhale Nowy Targ (fotogaleria)

Orlęta Radzyń Podlaski przegrały 0:1 z faworyzowanym Podhalem Nowy Targ po rzucie karnym z kapelusza.

Kluczowym momentem spotkania była końcówka pierwszej połowy. To wtedy sędzia Karol Wójcik dopatrzył się przewinienia w polu karnym Orląt. Już w momencie użycia gwizdka przez arbitra było mnóstwo protestów. Jak pokazuje powtórka wideo pretensje gospodarzy były ze wszech miar słuszne.

Patryk Serafin wykorzystał sprezentowaną jedenastkę i ustalił wynik pierwszej połowy – a jak się później okazało – całego meczu.

Co się działo przed felernym rzutem karnym? Orlęta zaczęły odważnie, ale później do głosu doszło Podhale. Podopieczni Szymona Grabowskiego stworzyli kilka klarownych sytuacji, jednak Robert Nowacki dokonywał cudów między słupkami. Najlepszej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Arkadiusz Korolczuk, który wykorzystał niepewne odbicie Jakuba Rędzi i celował przy słupku. Na drodze do bramki stanął jednak Mateusz Broda, który stojąc na linii bramkowej został trafiony w rękę. W tej sytuacji jedenastki nie było.

Po przerwie Orlęta biły głową w mur. Trener Mikołaj Raczyński szukał ratunku na ławce rezerwowych, jednak go nie znalazł. Radzynianie przegrali 0:1 i mają czego żałować.

Kolejnym rywalem Orląt będzie Chełmianka Chełm.

10.10.21, 15:00 – Radzyń Podlaski

III liga: Orlęta Radzyń Podlaski – Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1)

Bramka: Patryk Serafin 45 k

Orlęta: 1. Robert Nowacki – 6. Pawieł Czeladko, 2. Mateusz Chyła, 4. Norbert Myszka, 3. Patryk Szymala (76, 5. Ernest Skrzyński) – 7. Przemysław Koszel, 23. Szymon Kamiński, 16. Arkadiusz Korolczuk, 17. Piotr Ćwik (71, 8. Wahe Mnacakanjan), 20. Piotr Bryja (56, 18. Mateusz Tarnowski) – 9. Arkadiusz Maj (76, 19. Damian Kołtunowicz)

Podhale: 1. Jakub Rędzio – 87. Jakub Kowalski, 24. Wiktor Żołądź, 14. Patryk Kapuściński, 5. Mateusz Broda, 2. Oliver Janso (64, 17. Maciej Tonia) – 22. Adrian Szynka, 8. Patryk Serafin, 21. Mateusz Mianowany, 11. Grzegorz Płatek – 3. Damian Lepiarz (60, 9. Olaf Nowak)

Żółte kartki: Mikołaj Raczyński 45 (na ławce), Arkadiusz Korolczuk 47 – Mateusz Mianowany 51, Oliver Janso 60, Wiktor Żołądź 69, Adrian Szynka 84

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)