Wycieczka na Pomorze bez punktów

W meczu 2 kolejki II ligi siatkówki kobiet sezonu 2021/22, Uniwersytet Gdański pokonał na swojej hali Ósemkę Siedlce 3:1.

W kolejnej serii gier siatkarki Ósemki wybrały się na daleki wyjazd do stolicy Pomorza, by zmierzyć się z tamtejszym Uniwersytetem Gdańskim. Drużyna z północy kraju została dokooptowana do drugoligowej grupy II w ostatniej chwili, w zamian za Łaskovię Łask, która w tym sezonie wycofała się z rozgrywek. Mecz w Gdańsku był starciem dwóch najgorszych zespołów ligi po pierwszej kolejce gier – UG przegrał na wyjeździe z Nike Węgrów w trzech setach, natomiast Ósemka uległa w Warszawie Sparcie 3:0.

Początek pierwszego seta był wyrównany, jednak od stanu 9:9 na parkiecie istniały już tylko gospodynie. Po kilku piłkach było już 19:11 dla zespołu z Gdańska i zwycięstwo tej drużyny w pierwszej partii było już formalnością. W drugim secie siedlczanki zagrały zdecydowanie lepiej – w szczególności na polu zagrywki. Zawodniczki UG nie chciały jednak dać za wygraną. Przy stanie 23:23 w polu zagrywki zameldowała się Aleksandra Teodorska. Była zawodniczka bialskiego AZS zdobyła dwa najważniejsze tego dnia punkty – podbijając trudną piłkę i przebijając ją w wolne pole oraz zagrywając w strefę w której gospodynie pogubiły się, posyłając ostatecznie piłkę w siatkę.

Kolejne dwa sety nie pozostawiły złudzeń co do tego, który zespół tego dnia zgarnie komplet punktów. W trzecim secie mecz był wyrównany do stanu 13:13. Gospodynie zdobyły wówczas kilka punktów przewagi, natomiast Ósemka nie potrafiła tej różnicy zniwelować. Uniwersytet Gdański wygrał tę partię różnicą pięciu punktów. W ostatnim secie zaczęło się od stanu 2:7 na niekorzyść Ósemki. Zmęczone siedlczanki nie były już w stanie podjąć rywalizacji. Ostateczna porażka w czterech setach sprawiła, że podopieczne Jarosława Plewińskiego po dwóch kolejkach znalazły się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

PLANY ÓSEMKI

Ósemka wraca z ligowym graniem na własną halę. W trzeciej kolejce, już w sobotę 16 października, siedlczanki zmierzą się z JHN AZS Warszawa (poprzednio LSW). Mecz zaplanowano na godzinę 15 w hali siedleckiej Samochodówki.

10.10.21, 15:00 – Warszawa

II liga: AZS Uniwersytet Gdański – Ósemka Siedlce 3:1 (25:15, 23:25, 25:20, 25:19)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Julia Szwed, 6. Aleksandra Teodorska, 10. Ilona Betke, 13. Adrianna Choina, 14. Iwona Kandora i 8. Weronika Ciupa (libero)