100 meczów na 100-lecie #74: Tęcza Korczew – ŁDK Łosice (fotogaleria)

W meczu 8 kolejki siedleckiej klasy A Tęcza Korczew uległa na swoim obiekcie zespołowi ŁDK Łosice 0:8.

Derbowy pojedynek dwóch najbardziej położonych na wschód organizacji piłkarskich w województwie mazowieckim nie zapowiadał się tym razem tak emocjonująco jak w poprzednich sezonach. W drużynie z Korczewa po modernizacji boiska przyszedł czas na przemeblowanie kadry. Przed sezonem łosicki kierunek obrało kilku kluczowych zawodników. Trener Stanisław Zdun miał spore problemy ze skompletowaniem składu, ale ostatecznie opierając zespół na młodych zawodnikach udało z problemami uzbierać chętnych do rywalizacji w klasie A. W słoneczną  niedzielę 10 października ostatnią w tabeli Tęczę czekało arcytrudne zadanie zatrzymania rozpędzonej machiny lidera tabeli. Podopieczni Jacka Izdebskiego przybyli do pobliskiego Korczewa z jasnym planem pierwszego w historii ligowego zwycięstwa ŁDK na tym terenie.

Przyjezdni narzucili swoje tempo od samego początku. Pierwszą bramkę strzelił po 4 minutach gry były zawodnik Tęczy Paweł Sawtyruk, który zbiegając na krótki słupek podręcznikowo wykończył podanie z rzutu rożnego.  Niefortunnie interweniujący pod swoją bramką środkowy obrońca Korczewa Paweł Kruk sprawił że po 9 minutach było już 0:2. Autorem trzeciej bramki, w stylu stadiony świata, był Łukasz Naumiuk. Podkręcone uderzenie pomocnika łosiczan szybujące z około 25 metrów dosłownie rozerwało siatkę bramki Tęczy. Kolejne trafienie dołożył w 22 minucie Paweł Bartoszuk. Gospodarze najlepszą sytuację mieli w 33 minucie, ale piłkę minimalnie ponad bramką Piotra Jaszczuka posłał Mateusz Mazurek.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Natarcia przyjezdnych nie widać było końca. Kolejne trafienie dołożył z podania Macieja Szpury Sawtyruk, a wszędobylski tego dnia Bartoszuk skompletował hat-tricka. Końcówka drugiej połowy toczyła się pod dyktando rezerwowych ŁDK, którzy nie mieli problemu z kreowaniem kolejnych akcji. Dzięki kilku świetnym interwencjom Kamila Lewczuka udało się drużynie z Korczewa stracić tego dnia już tylko jednego gola – po dwójkowej akcji byłych zawodników Tęczy. W 86 Marcin Marszałek zgrał do Kacpra Chwedoruka, a ten z zimną krwią skierował piłkę do bramki rywali po raz ósmy.

W następnej serii gier siedleckiej klasy A, Tęcza Korczew powalczy o ligowe punkty w Miedznej z tamtejszą Miedzanką (niedziela 17 października, 15:30). Łosiczanie w kolejnym meczu przed własną publicznością podejmą zespół Płomienia II Dębe Wielkie (niedziela 17 października, 15:30).

10.10.21, 16:05 – Korczew

Klasa A: Tęcza Korczew – ŁDK Łosice 0:8 (0:4)

Bramki: Paweł Sawtyruk 4, 52, Paweł Kruk 9 (s), Łukasz Naumiuk 16, Paweł Bartoszuk 22, 50, 57, Kacper Chwedoruk 86

Tęcza: 12. Kamil Lewczuk – 15. Adrian Wakuliński, 10. Paweł Kruk, 14. Paweł Stańczewski, 2.Jakub Jarmoch – 22. Kacper Jaciuk (57, 3. Piotr Ciura), 24. Cezary Pykacz, 21. Mateusz Żochowski, 13. Sebastian Bartoszuk (70, 20. Dominik Wysocki), 7. Mateusz Mazurek – 6. Bartosz Lewczuk

ŁDK: 12. Piotr Jaszczuk (46, 1. Filip Podlipniak) – 10. Jakub Podlipniak (57, 10. Kajetan Rosiak) , 5. Przemysław Radziwonka, 6. Mariusz Szupiluk, 9. Maciej Szpura – 11. Kacper Wyrzykowski (57, 2. Michał Niciporuk), 8. Dawid Ułasiuk, 4. Paweł Bartoszuk (70, 13. Marcin Marszałek), 31. Łukasz Naumiuk (66, 18. Artur Demianiuk), 21. Cezary Chraszcz (59, 15. Mateusz Horbowicz) – 23. Paweł Sawtyruk (62, 19. Kacper Chwedoruk)

Sędzia: Damian Śliwiński (Siedlce)