Walne jak Pogoń. W zawieszeniu (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2021/10/12 20:32    views 3872

W sali konferencyjnej hotelu Ibis odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie członków MKP Pogoń Siedlce. Charakter spotkania był sprawozdawczo-wyborczy. Na część wyborczą trzeba jednak poczekać co najmniej tydzień.

Kilka godzin przed walnym na oficjalnej stronie klubowej pojawiło się sprawozdanie zarządu Pogoni z działalności finansowej w okresie 1 stycznia-31 sierpnia 2021 oraz sportowej za rundę wiosenną 2020-21 oraz jesiennej 2021-22 do ostatniego dnia sierpnia. Najciekawszą pozycją ośmiostronicowego dokumentu zadłużenie klubu. Na 31 sierpnia strata wynosiła 857 867,86 złotych.

– Wynik finansowy na 31 sierpnia 2021 roku to strata w wysokości 857 867,86 zł., która zostanie pokryta zyskiem z ubiegłych lat 381 331,60 zł. Różnica – 476 536,26 zł., zostanie pokryta z przychodów przyszłych okresów – czytamy w sprawozdaniu.

Na przewodniczącego zebrania został wybrany mecenas Robert Utrata. Skład prezydium uzupełnili Damian Guzek i Zbigniew Sulej. Tradycyjnie w rolę protokolanta wcielił się Łukasz Firus. Do komisji skrutacyjnej zgłoszono Dariusza Młynarczyka, Rafała Misztala oraz Jana Półtoraka. Dwaj ostatni zrezygnowali z zasiadania w tym gremium. Do innych komisji zostali wybrani Lech Poduch i Zdzisław Stefanoff (uchwał i wniosków), Marek Ciuhak i Damian Małycha (mandatowa) oraz Maksymilian Kisiel i Robert Wincenciak (wyborcza).

W zebraniu wzięło udział 55 ze 155 członków klubu. Zgodnie ze statutem zebranie było prawomocne. Najciekawiej było w sekcji dyskusji. Michał Osiej wymienił siedem powodów trudnej sytuacji finansowej. Wśród nich znalazły się m.in. brak opłaty solidarnościowej za Przemysława Płachetę (nieco ponad 30 tysięcy złotych), zbyt późne wprowadzenie planu oszczędnościowego oraz brak wsparcia ze spółek miejskich.

Potwierdzona została informacja o zaangażowaniu siedleckiego biznesu. Przedstawiciele kilkunastu firm zadeklarowali przekazywanie stałej kwoty na funkcjonowanie klubu – do końca roku może to być 250 tysięcy złotych, a w przyszłym około pół miliona złotych.

Ponadto członkowie zarządu potwierdzili, że w momencie zatracenia płynności finansowej to łatano dziury zarówno z konta ogólnego, jak i przypisanego do akademii.

– W momencie, gdy zaczęły pojawiać się problemy z płynnością to dochodziło do przelewów z obu kont.

To było ciekawe stwierdzenie, bowiem kilka chwil wcześniej z ust Osieja padły słowa: – To nie jest tak, że akademia dokłada do klubu.

– Zdecydowałem się na desperacki ruch. Gdyby plan oszczędnościowy został wprowadzony wcześniej to prawdopodobnie nie przystąpilibyśmy do II ligi – przyznał członek zarządu Łukasz Jarkowski. – W klubie muszą nastąpić ogromne zmiany, poważne cięcia. Pogoń musi zamknąć budżet na poziomie 3 milionów złotych i spokojnie funkcjonować na poziomie II ligi.

Maksymilian Kisiel wnioskował o 7-dniową przerwę w obradach. Członkowie klubu zagłosowali za. Druga część walnego nastąpi 19 października o 17:00. Pozytywem jest to, że wciąż jest wielu ludzi, którym nie zależy tylko na pieniądzach, ale na Pogoni. Choć nie wszystkim…

 

źródło i foto: własne

Dodaj komentarz

18 komentarzy do "Walne jak Pogoń. W zawieszeniu (fotogaleria)"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Zbyszek
Gość
Zbyszek
15 dni 22 godzin temu

Panie Sławomirze, wiem że Pan to czyta. Prosimy o przelew na uratowanie klubu! Mamy odpowiednich ludzi w zarządzie i w kadrze kierowniczej. Potrzebujemy tylko więcej pieniędzy a za rok na pewno powalczymy już o awans!

Xyz
Gość
Xyz
15 dni 21 godzin temu

Wstydu nie masz.

Marcin
Gość
Marcin
15 dni 20 godzin temu

W zarządzie to mamy dno i metr mułu a ludzi kompetentnych do prowadzenia 2 ligi tez odprawiliśmy z kwitkiem, także du..a! Pieniędzy na nowego profesjonalnego trenera -null! Urządziliśmy się nieźle w tej dupie!!!!

Tomek
Gość
Tomek
15 dni 19 godzin temu

Dlaczego nie podajcie szczegółów na temat powodu przełożenia o 7 dni??
Strach przed Prezydentem? Stronniczość? Wstyd ! Zero obiektywizmu.

Członek stowarzyszenia...
Gość
Członek stowarzyszenia...
15 dni 12 godzin temu

To nie przełożenie ale przerwa w obradach. Dlatego że sytuacja jest tak tragiczna że mogło dojść do upadku klubu w dniu wczorajszym.
7 dni to mało ale jednak ostatni czas na to aby wszyscy się obudzili i pomyśleli jak można jeszcze uratować ten Klub. W innym przypadku Klub przestanie istnieć!
I nie ma innego scenariusza na dzień dzisiejszy…

Marcin
Gość
Marcin
15 dni 10 godzin temu

Fundraising krok po kroku. Jak zdobyć pieniądze na Twoje projekty, osiej napisał książkę jak zdobywać pieniądze teraz ma szanse się wykazać tylko jakoś słabo mu to idzie….

Wpwp
Gość
Wpwp
15 dni 12 godzin temu

Jeszcze pogiń nie zginęła !

Maro
Gość
Maro
15 dni 10 godzin temu

Do
Władze Miasta
ZarządPogoni
Stowarzyszenie
Obecni i Potencjalni sponsorzy
Wierni Kibice Pogoni
Ludzie,którym dobro klubu leży na sercu.

RATUJMY POGOŃ UKOCHANY KLUB.

bo w Siedlcach piłki nożnej na centralnym poziomie nie będziemy oglądać może przez kilkanaście lat.

Jerzy Małycha
Gość
Jerzy Małycha
15 dni 8 godzin temu

Maro pokaż jak to zrobić,a nie tylko pisać

Maro
Gość
Maro
15 dni 7 godzin temu

Jurek.
My już starsi kibice,ale są chyba ludzi młodzi uznający się na sporcie i zarządzaniu.
Najważniejsze aby włodarze i biznesmeni dogadali dla dobra piłki i wizerunku miasta.
Zawodnicy jeżdżąc po całej Polsce na mecze mają na koszulkach herb miasta Siedlcei i logo sponsorów i w ten sposób reklamują miasto i firmy .

uczestnik zimowego meczu Pogoń-Legia w PP
Gość
uczestnik zimowego meczu Pogoń-Legia w PP
15 dni 8 godzin temu

Zarząd zbiera od biznesu kwotę X i na taką samą kwotę Sitnik uruchamia Spółki – czy to pozwoli nam przetrwać i uniknąć kompromitacji na cały kraj miasta Siedlce (miasta przyjaznego),

Smutne, ale prawdziwe
Gość
Smutne, ale prawdziwe
14 dni 15 godzin temu
Ile można dosypywać do worka bez dna? Non stop więcej pieniędzy, ciągle czegoś za mało albo nie tak. Ile można? Co kilka lat problemy z tym klubem. Miasto ma ładować kasę w trupa, żeby zarząd mógł się pobawić w football managera w realu, nie za swoje pieniądze i bez żadnej odpowiedzialności? Wydadzą co dostaną i znowu wyciągną rękę po miejskie pieniądze. Miasto i tak ma problemy finansowe przez wieloletnie zwiększanie zadłużenia i coraz większą centralizację. A postawcie się w roli potencjalnego sponsora, przedsiębiorcy. Takiego poważnego, który mógłby samodzielnie utrzymać klub. Po co mu taka Pogoń? Żeby kojarzyć się z aferą… Czytaj więcej »
Maro
Gość
Maro
14 dni 11 godzin temu

Smutne ale prawdziwe.
To co ?Nie szukać rozwiazania problemu tylko zaorać siedlecką piłkę,obiekty rozebrać i postawić Biedronkę?
Tak najłatwiej!!!!!!

Smutne, ale prawdziwe
Gość
Smutne, ale prawdziwe
14 dni 5 godzin temu

Burzenie obiektów, żeby postawić Biedronkę byłoby nieopłacalne 🙂

I nie, nie chodzi mi, że nie trzeba szukać rozwiązania. Chodzi o to, że non stop wrzucane są pieniądze w ten klub i non stop ‘gdzieś’ one znikają.

Łukasz
Gość
Łukasz
14 dni 4 godzin temu

No znikają bo oficjalnie zarząd nie pobiera pensji, a nieoficjalnie…

Stefan Kopeć
Gość
Stefan Kopeć
14 dni 37 minut temu
Przeciez za wszystkimi decyzjami o kontraktach i wszystkich wydawanych pieniadzach stoja konkretni ludzie. Czy to jest tak duzy problem, zeby przeprowadzic skrupulatna kontrole w klubie ? Zbadac na co i ile zostalo wydane, sprawdzic stan faktyczny i bedzie wiadomo kto ile “przytulil” bezprawnie. Wyglada to wszystko tak, jakby nikt nie chcial(albo sie bal) takiego dokladnego rozliczenia klubu za kilka ostatnich lat. Jestem przekonany ze juz od momentu jak trenerem byl Sasal bylo duzo wydatkow niezgodnych z rozliczeniami. Potem byla kontynuacja. Kazdy czlonek zarzadu i pracownik klubu mial swiadomosc kombinowania i nieprawidlowosci dzialan w Pogoni. Teraz nie ma winnych tej kilkuletniej… Czytaj więcej »
Kibic sportu
Gość
Kibic sportu
13 dni 23 godzin temu
Co wnioslo te walne zebranie, wydaje mi się ze nic. Nie wskazano personalnie kto jest winien takiego stanu. Czytane jest ze sa długi itp. I co stwierdza się ze wszystko gra i prosi się o udzielenie absolutorium. Chyba nie o to chodzi. Akceptuje się zadłużanie i ciągle wyciąga się łapki po miejskie pieniądze. Prosze tu nie czarować ze w ten klub wpompuje kase jakas spółka skarbu państwa. Niestety nie byłby to wizerunkowa inwestycja. Przecież miasto miało w tylku pis i kandydata posu na prezydenta, miało być fajnie a jest jak jest. Do miasta nie wyciągajcie rak po kase ,bo jeśli… Czytaj więcej »
racjonalny
Gość
racjonalny
12 dni 18 godzin temu

ze słów prezesa można wywnioskować że chodzi o Polimex Mostostal

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny