Wielka telewizyjna gra (fotogaleria)

Podopieczni Mateusza Grabdy po pasjonującym meczu wygrali 3:2 z Legią Warszawa w I-ligowych derbach Mazowsza.

KPS po trzech pierwszych meczach – wszystkich wyjazdowych – nie znał smaku porażki. Legioniści przyjechali do Siedlec podbudowani zwycięstwem 3:0 z Avią Świdnik.

Przez większość pierwszego seta walka przebiegała w rytmie punkt za punkt. W końcówce KPS odjechał i prowadził 24:21. Pomimo komfortowej, zdawałoby się, sytuacji siedlczanie stracili pięć punktów z rzędu i przegrali. W drugiej partii drużyna Grabdy nie pozwoliła już sobie na niezaradność. Przy stanie 15:13 po znakomitej obronie Patryka Walocha o równie wysokiej próby atak postarał się Filip Frankowski. Chwilę później ten sam zawodnik został zablokowany. Po nieudanym ataku Damiana Dobosza zrobiło się 19:19. W końcówce seta numer dwa gospodarze byli niemal bezbłędni i doprowadzili do remisu.

Trzeci set to popis KPS, zaś czwarty wręcz przeciwnie. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędny był tie-break. Siedlczanie dobrze zaczęli i mogli prowadzić 6:3, jednak pomimo kilku okazji przegrali ważną wymianę i zrobiło się 5:4. Na półmetku piątej partii było 8:5 dla gospodarzy. Ostatecznie KPS wygrał do 9 i cały mecz 3:2. Zwieńczeniem meczu był as serwisowy Mateusza Borkowskiego.

PLANY KPS

23 października o 18:00 KPS zagra w Będzinie z MKS.

14.10.21, 20:35 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: KPS Siedlce – Legia Warszawa 3:2 (24:26, 25:22, 25:16, 14:25, 15:9)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski, 13. Mateusz Jóźwik

Legia: 1. Patryk Akala, 3. Karol Rawiak, 4. Maciej Stępień, 5. Arkadiusz Żakieta, 14. Jakub Abramowicz, 15. Bartosz Stępień i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 2. Kamil Leliwa, 6. Tomasz Obuchowicz, 7. Kacper Bobrowski, 8. Piotr Szlęzak, 9. Wojciech Sumara (libero)

MVP: Filip Frankowski