Minus 50 w derbach Mazowsza (fotogaleria)

Orkan Sochaczew górą w ekstraligowych derbach Mazowsza.

Ekstraliga wróciła do gry po przerwie reprezentacyjnej. W lepszych humorach do spotkania przystępowali goście z Sochaczewa, którzy mieli na koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki.

Od pierwszego gwizdka sędziego zarysowała się wyraźna przewaga przyjezdnych. Orkan potrzebował pięciu minut, aby przyłożyć po raz pierwszy. Punktowanie zaczął kapitan przyjezdnych – Edwin Jansen. Sochaczewianie przykładali dosyć regularnie i objęli prowadzenie 15:0. Na odpowiedź Pogoni przyszło poczekać 20 minut. To wtedy przyłożył Patelesio Sili, a po chwili podwyższył Igor Pątek. To był ostatni optymistyczny akcent pierwszej połowy przegranej ostatecznie 7:29.

Po przerwie punktowali tylko rugbiści z Sochaczewa. Pogoniści nie byli w stanie złamać defensywy rywali, choć kilkukrotnie byli blisko pola punktowego. To jednak Orkan grał lepiej i bardziej dojrzale. W końcówce meczu siedlczanie poza punktami stracili dwóch zawodników. Z powodu żółtych kartek drużynę osłabili Kostiantyn Guriłow i Krystian Adamiak. Ostatecznie Pogoniści przegrali 7:57.

23 października o 18:00 Pogoń będzie częścią kolejnych derbów. Siedlczanie wyjadą do Warszawy, aby zagrać ze Skrą.

17.10.21, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: MKS Pogoń Awenta Siedlce – Orkan Sochaczew 7:57 (7:29)

Punkty: Patelesio Sili 5 (P), Igor Pątek 2 (pd) – Pieter Steenkamp 12 (6 pd), Danco Burger 10 (2 P), Radosław Rakowski 10 (2 P), Artem Zarownyj 10 (2P), Artur Fursenko 5 (P), Tomasz Markiewicz 5 (P), Edwin Jansen 5 (P)

Pogoń: 1. Dawid Rajewski (55, 16. Kostiantyn Guriłow), 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa, 5. Bartłomiej Bareja (55, 22. Arkadiusz Radzikowski), 4. Krystian Olejek, 7. Colin Nyaoda, 6. Norbert Kargol, 8. Maciej Panasiuk, 9. Krystian Adamiak, 10. Kacper Skup (66, 21. Kacper Boruc), 11. Igor Pątek, 12. Mateusz Dąbrowski (53, 25. Filip Skup), 13. Patelesio Sili (37, 17. Szymon Kowalczyk), 14. Tomasz Biernacki, 15. Łukasz Korneć

Orkan: 1. Antoni Gołębiowski (41, 22. Dawid Janasz), 18. Michał Gadomski (65, 5. Michał Polakowski), 3. Francois Pelser (60, 16. Adam Lewandowski), 4. Andre Meyer, 23. Artiem Zarownyj (65, 7. Kamil Zieliński), 6. Krystian Mechecki (43, 19. Jakub Budnik), 17. Tomasz Markiewicz (43, 2. Adam Szwarc), 8. Edwin Jansen, 9. Dawid Plichta (43, 20. Adrian Pętlak), 10. Peter Steenkamp, 11. Radosław Rakowski, 12. Artur Fursenko, 13. Danco Burger, 14. Kacper Szufliński (60, 21. Kamil Miękus), 15. Kacper Wróbel

Żółte kartki: Kostiantyn Guriłow 69, Krystian Adamiak 79

Sędzia: Mateusz Ingarden (Kraków)