100 meczów na 100-lecie #75: Agrosport Leśna Podlaska – KS Red Sielczyk

W meczu 9 kolejki grupy I bialskopodlaskiej klasy A Agrosport Leśna Podlaska przegrał na własnym stadionie z zespołem KS Red Sielczyk 0:4.

W niedzielę 17 października w Leśnej Podlaskiej spotkały się zespoły z dolnej części tabeli bialskopodlaskiej klasy A. Gospodarze liczyli przed spotkaniem na pierwsze w tym sezonie domowe zwycięstwo, natomiast przyjezdni celowali w pierwszą w tym sezonie wyjazdową wygraną.

Wszystko co najlepsze w tym spotkaniu, działo się w pierwszej połowie. Strzelanie zaczął w 8 minucie Michał Stelmaszuk, który obsłużony dobrym podaniem z głębi pola po raz pierwszy tego dnia pokonał Jarosława Szkutnickiego. Autorem drugiej bramki dla drużyny Red Sielczyk był Jakub Dorosz. Kolejna bramka padła w 38 minucie. Tomasz Celiński faulował w polu karnym Jakuba Dorosza a sędzia Robert Androsiuk podyktował w tej sytuacji jedenastkę. Z wapna lewą nogą przymierzył Mateusz Dorosz i trzecia bramka dla przyjezdnych stała się faktem. Czwartą bramkę w tym spotkaniu zdobył Michał Błędowski, który na raty pokonał bramkarza Agrosportu na trzy minuty przed przerwą. Przyciśnięci do ściany gospodarze mieli swoje groźne okazje dopiero pod koniec pierwszej połówki. Najlepszą z nich miał Dawid Samociuk, który w doliczonym czasie gry pierwszej połowy strzelił w słupek bramki strzeżonej przez Dawida Chomiuka.

W drugiej połowie poziom meczu był zdecydowanie gorszy. Dla KS Red Sielczyk mógł podwyższyć jeszcze M. Dorosz. W tej części spotkania z powodzeniem swoją honorową bramkę miał możliwość strzelić także Agrosport. Dwie stuprocentowe sytuacje strzeleckie dla gospodarzy zmarnował jednak Marcin Chalimoniuk.

W następnej serii gier Agrosport Leśna Podlaska zmierzy się na wyjeździe z Dębem Dębowa Kłoda, natomiast Red Sielczyk podejmie na swoim obiekcie Krznę Rzeczyca. Oba mecze zaplanowane są na niedzielę 24 października o godzinie 11.

17.10.21, 11:00 – Leśna Podlaska

Klasa A: Agrosport Leśna Podlaska – KS Red Sielczyk 0:4 (0:4)

Bramki: Michał Stelmaszuk 8, Jakub Dorosz 21, Mateusz Dorosz 38 (k), Michał Błędowski 42

Agrosport: 1. Jarosław Szkutnicki – 7. Łukasz Malinowski, 17. Przemysław Iczkowski, 2. Tomasz Celiński (41, 10. Krzysztof Romaniuk), 4. Jakub Grabiec – 16. Dawid Samociuk, 18. Damian Juszczuk, 6.Mateusz Caruk (15, 9. Filip Pożarowszczyk), 11. Paweł Oksiejuk, 13. Marek Rudziński – 8. Mateusz Kot (65, 15. Marcin Chalimoniuk)

Sielczyk: 1. Dawid Chomiuk – 20. Jakub Łukasiak, 3. Robert Tarkowski (54, 10. Dawid Tarkowski), 7. Adrian Szydłowski, 21. Igor Rudzki – 16. Jakub Dorosz, 13. Krzysztof Opolski (68, 18. Grzegorz Sęczyk), 23. Michał Stelmaszuk, 25. Zbigniew Pastuszewski (12, 15. Błędowski Michał, 59, 2. Mikołaj Tokarski), 19. Grzegorz Maliszewski – 11 Mateusz Dorosz

Żółte kartki: Jakub Grabiec 34 – Szydłowski Adrian 6

Sędzia: Robert Androsiuk (Biała Podlaska)