Róbmy wszystko, żeby Pogoń nie upadła (multimedia)

   
Autor:
Dodano: 2021/10/19 20:09    views 3444

W sali konferencyjnej hotelu Ibis dokończono Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków MKP Pogoń Siedlce. Pierwsza część została przerwana 12 października na tydzień.

Niemal na samym początku obrad Marek Ciuhak wnioskował o wycofanie z porządku obrad punktu o głosowaniu nad absolutorium dla niepełnego zarządu. Niektórzy członkowie oczekiwali przy tym zakończenia walnego, jednak mecenas Robert Utrata wyjaśnił, że absolutorium nie jest obligatoryjne, a także unaocznił potencjalne skutki kolejnej przerwy lub zakończenia walnego.

– Sytuacja Pogoni nadal jest bardzo trudna. Na koniec roku klubowi będzie brakować około 800 tysięcy złotych. Za nami burzliwy tydzień. Spotykałem się i rozmawiałem z wieloma ludźmi z miasta. Władze Siedlec z różnych przyczyn nie planują dofinansowania klubu. Zderzyłem się z biurokratyczną odpowiedzią. Nie możemy liczyć na nic więcej niż comiesięczne transze. Apeluję do polityków, do ludzi mających takie możliwości, żeby pomogły. Róbmy wszystko, żeby Pogoń nie upadła – mówił Łukasz Jarkowski.

Tuż przed 50-minutową przerwą Jarkowski dodał: – Albo zamykamy i gasimy światło, albo walczymy.

Po przerwie wykreślono z porządku obrad punkt o absolutorium. Następnie do zarządu zgłoszeni zostali Katarzyna Bednarczyk, Łukasz Jarkowski (był już w zarządzie, ale nie został wybrany głosami stowarzyszenia) oraz Damian Małycha. Na czas szykowania kart do głosowania zarządzono kolejną przerwę.

Po tajnym głosowaniu nastąpiła przerwa na policzenie głosów. Zadbała o to komisja skrutacyjna w składzie: Andrzej Materski, Dariusz Młynarczyk oraz Zbigniew Sulej.

Przewodniczący komisji skrutacyjnej Dariusz Młynarczyk przedstawił wyniki pracy wspomnianego gremium. W wyniku tajnego głosowanie do zarządu zostali dokooptowaniu Bednarczyk (38 głosów), Jarkowski (40 głosów) i Małycha (35 głosów).

Daniel Baj i Leszek Szmurło zostali wcieleni do komisji uchwał i wniosków. Po zatwierdzeniu kandydatur przez członków stowarzyszenia sporządzono protokół, w którym stwierdzono brak uchwał i wniosków.

Przemeblowany zarząd udał się w odosobnienie, aby dokonać wyboru prezesa. Nowym sternikiem Pogoni został Michał Osiej. Wiceprezesami Jarkowski i Woźnica. Sekretarz zarządu pozostała Bednarczyk.

– W kuluarach otworzyło się kilka nowych tematów. Mam nadzieję, że któryś uda się dokończyć i wprowadzić klub na spokojne wody – powiedział Osiej.

 

źródło i foto: własne

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Zbyszek
Gość
Zbyszek
1 miesiąc 11 dni temu

Czyli wiemy tyle, że dalej nic nie wiemy. Brawo. Oby tylko nie było za późno na przywrócenie Bartka Tarachulskiego, bo nikt inny 2 ligi nie uratuje.

Zbyszku ssij i śpij
Gość
Zbyszku ssij i śpij
1 miesiąc 11 dni temu

Jeszcze się nie znudziłeś SWOIM BARTKIEM ? Gościu bez zasad zamilcz albo ujawnij sie!!!

Xyz
Gość
Xyz
1 miesiąc 11 dni temu

Zbyszku poprzez ten wpis udowodniłeś że intelektualne jesteś na poziomie 15 latka a może nim jesteś. Nie uwłaczając większości 15 Latków. Nie dyskutuj więcej z nami bo powaga sytuacji tego wymaga. Zajmij się innymi tematami dla ludzi w twoim wieku. Nie prowokuj więcej nas, bo tak czy siak kiedyś się dowiemy kim jesteś. Po co to tobie ? Nie kibicujesz Pogoni tylko mącisz . Jeżeli nie rozumiesz wpisu czym prędzej udaj się do specjalisty.

uczestnik zimowego meczu Pogoń-Legia w PP
Gość
uczestnik zimowego meczu Pogoń-Legia w PP
1 miesiąc 11 dni temu

cała pogoń zawsze razem

spzt
Gość
spzt
1 miesiąc 10 dni temu

Uczestniku za dychę, Pogoń należy pisać dużą((wielką) literą

Kibic
Gość
Kibic
1 miesiąc 11 dni temu

Trzymam kciuki za nowy zarząd. Szkoda tylko, że został w nim człowiek, który zdążył ostrzec pewnego pana o planowanym zwolnieniu by ten za wczasu mógł wziąć L4!!! Czyli kolesiostwo będzie nadal kwitło, chyba że nowe osoby w zarządzie coś z tym zrobią???!!!
Ave Pogoń!!!

Kibic
Gość
Kibic
1 miesiąc 11 dni temu

Winny calej sytuacji?? – “inwestor z Ameryki’
Przyjechal, narobil zamieszania, naobiecywał bez pokrycia, zwirtualizowal budzet i wypial sie po 3 miesiacach bez honorowego zakonczenia spraw…
Zostawil Pogon z zobowiazaniami bez pokrycia…
Nie wiem co chcial osiagnac, jaki byl jego cel, czy pieniadze przekazal klubowi? czy moze pozyczyl…. – tego nie wiem…, ale wiem, ze budowano klub na bazie obiecanych funduszy, ktore nie wplynely….

Latwo podejmowac decyzje bez konsekwencji, gorzej je realizowac osobom, gdy w baku opary….

Jan
Gość
Jan
1 miesiąc 7 dni temu

On nie podejmował zobowiązań bez pokrycia o czym świadczą pieniądze które wplacil na konto Pogoni. Prywatne jego pieniądze, których nie odpisze w Polsce od podatku. Niech Sitnik powie co mu obiecywał i czy się wywiązał z zobowiązań.

Kibic sportu
Gość
Kibic sportu
1 miesiąc 11 dni temu
I co?? Dalej bicie piany “ratujmy pogoń”. Podliczono i 800 tysięcy brakuje a juz mamy koniec października. Zarzad kosmetycznie zmieniony , wnioski żadne i dalej zerkanie w stronę miasta dajcie kase i pomóżcie. A ja powiem tak jak miasto dolozy to proszę dołożyć wszystkim sekcjom w miescie proporcjonalnie. A co pilka nożna to swiete krowy , które nie są dojne ale chcą doić na przyjezdnych. To robi się śmieszne wobec podatników siedlec. Życzę powodzenia w szukaniu kasy przez nowy zarzad ale z jednym zastrzeżeniem nie szukajcie w kasie miasta. Jako podatnik siedlec nie wyrażam na to zgody. Jesli seniorzy nie… Czytaj więcej »
F3....
Gość
F3....
1 miesiąc 10 dni temu

Pogoń zgłosiła do rozgrywek 21 drużyn młodzieżowych. Napisz jaka drużyna ma przynajmniej 2 drużyny młodzieżowe zgłoszone do rozgrywek. Rodzice pracują w Siedlcach gdzie wielu z nich ma własną działalność zarejestrowaną w tym mieście.Wymagają więc aby dofinansować młodych i nie 300 tys bo to śmiech na sali. Z samych podatków firm i rodziców jest x 10 razy wpływu do kasy miasta.

Zloch
Gość
Zloch
1 miesiąc 11 dni temu

Nic się nie zmieni.Zbyszek będzie pieprzył o Tarachulskim.zarzad klubu prawie taki sam.ludzie typu Łukasz Doris dalej łatwa kaska.

Marker.
Gość
Marker.
1 miesiąc 11 dni temu

Nadal nic nie wiemy co z 1zespołem Pogoni.Czy są pieniądze na dokończenie rundy jesiennej.?
Jakie są perspektywy na przyszłość?
Główny trzon Zarządu został ten sam i oni mają naprawić klub?
Potrzebne były radykalnie na zmiany działania i myślenia.
Nic się nie zmieni!!!!!!!!!!

Jan
Gość
Jan
1 miesiąc 7 dni temu

Zmieni się bo Sitnik doprowadzi do tego aby Pogoń spadła do 4 ligi i wtedy nie będzie musiał finansować pogoni z budżetu Siedlec. Kiedyś o tym mówił Kielbus, że wie o tym że Sitnikowi nie jest z nim po drodze.

fan
Gość
fan
1 miesiąc 11 dni temu

Członkowie Miejskiego Klubu Piłkarskiego „Pogoń” Siedlce losy klubu mają głęboko w dup.. Dobrze, że opłacają składki. Gdyby nie piłkarze którzy są w klubie na chwilę na walnym byłoby 20 członków. Zmieniają się ludzie w zarządzie ale nie zmienia się tok myślenia, “wszyscy liczą na kolejne dotację z miasta”.

F3....
Gość
F3....
1 miesiąc 10 dni temu

Powiem Ci jeszcze, że właśnie oni maja najwięcej do powiedzenia ALE w domu zza klawiatury. Nic im nie pasuje ale żeby zabrać głos publicznie to nie ma chętnych poza Markiem i Jerzym.

Zibi
Gość
Zibi
1 miesiąc 11 dni temu

Brać do zarządu ludzi po wyroku, to trzeba być desperatem, pewnie będą negocjować ze spółkami skarbu państwa sponsoring dla MKS. Życzę powodzenia

Oli
Gość
Oli
1 miesiąc 10 dni temu

Osiej jesteś dyletantem

Kibic
Gość
Kibic
1 miesiąc 10 dni temu

Może ksiądz egzorcysta który ślubu Panu prezesowi Pogoni Osiejowi udzialał doradzi jak znaleźć kilka milionów żeby spłacić długi?

Marcin
Gość
Marcin
1 miesiąc 10 dni temu

Osieja trzeba pogonić bo to pasożyt, tak samo burkhardt! Może miasto audyt zleci w pogoni wtedy dowiemy się na jakie zachcianki zarządu szły pieniądze klubu? A ponoć tych nie było mało…

Wiewiór
Gość
Wiewiór
1 miesiąc 10 dni temu

Betoniarz doprowadził klub na skraj bankructwa a teraz wprowadza do zarządy słupów żeby czyścili papiery, bo jak Sitnik wprowadził by komisarza to prokurator miałby co robić

idzie lato
Gość
idzie lato
1 miesiąc 10 dni temu

Wiewiór.
Skoro tak oskarżasz, to masz obowiązek złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Także śmiało bo ktoś może ciebie oskarżyć że masz wiedzę, a nic z tym nie robisz.
Do dzieła Wiewiór.

epicko
Gość
epicko
1 miesiąc 10 dni temu

czy pogon dalej idzie drogà Bayernu bo jak tak to jestem spokojny

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny