Bez punktów w jaskini lwa (fotogaleria)

Pogoń Siedlce nie sprostała liderowi. Stal wygrała 3:0 po dublecie Ramila Mustafajewa i trafieniu Krystiana Wrony.

Zdecydowanym faworytem meczu rozgrywanego przy Hetmańskiej była Stal, która liderowała eWinner II lidze. Podopieczni Daniela Myśliwca w bieżących rozgrywkach nie zaznali jeszcze smaku domowej porażki.

Trener Damian Guzek dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie. Na boku obrony Przemysława Misiaka zastąpił Wiktor Preuss, na skrzydle Franciszek Wróblewski zluzował Cezarego Demianiuka, zaś na pozycję numer 10 wskoczył Michał Kobiałka kosztem Marcina Kozłowskiego.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy. Stal utrzymywała się przy piłce i starała się kreować grę, jednak nie dochodziła do sytuacji strzeleckich. W 9 minucie Wiktor Kaczorowski poradził sobie z płaskim strzałem Kobiałki z 25 metrów. Stal odpowiedział zablokowanym strzałem Andreja Prokicia i celnym strzałem Bartłomieja Poczobuta zza pola karnego. W 13 minucie Wojciech Trochim przestrzelił po dograniu Miłosza Przybeckiego z prawego skrzydła. Na kolejną okazję Pogoni przyszło poczekać do 19 minuty. Decyzja Wróblewskiego o strzale zasługuje na pochwałę, jednak wykonanie na naganę. Po chwili Trochim uruchomił Przybeckiego, który strzałem z ostrego kąta napędził stracha liderowi. W 25 minucie Krzysztof Danielewicz uderzył obok bramki z kilku metrów. Ta sytuacja była sygnałem do ataku dla Stali, która w ciągu pięciu następnych minut stworzyła więcej sytuacji niż od pierwszego gwizdka sędziego. W 42 minucie Robert Majewski w ostatniej chwili zdjął piłkę z nogi Ramila Mustafajewa, który przed sobą miał już tylko Bartosza Klebaniuka. Gospodarze domagali się w tej sytuacji rzutu karnego, jednak gwizdek sędziego milczał jak zaklęty. Do przerwy było 0:0.

Drugą połowę zaczął Dominik Marczuk, który uderzył niecelnie zza szesnastki. Po chwili Patryk Małecki przestrzelił po wyłożeniu Mustafajewa. W odpowiedzi Przybecki fatalnie przestrzelił z dogodnej pozycji wypracowanej podaniem Krystiana Misia. W 56 minucie przewaga gospodarzy została udokumentowana. Mustafajew wykończył podanie Prokicia wzdłuż pola bramkowego. Po chwili asystent przy pierwszym golu trafił z powietrza w boczną siatkę. W 61 minucie w pożegnalnej akcji Wróblewski oddał anemiczny strzał zza pola karnego. Przy następnej przerwie w grze skrzydłowego zastąpił Cezary Demianiuk. W 65 minucie Piotrowski uderzył nad poprzeczką z dystansu. Po chwili środkowy pomocnik Pogoni dopuścił się dramatycznej straty. Piłka trafiła do Danielewicza, który jednak nie zdołał pokonać szczęśliwie i skutecznie interweniującego Klebaniuka. W 74 minucie było po meczu. Golkiper Pogoni świetnie zachował się po strzale Małeckiego, ale przy dobitce Mustafajewa niewiele mógł już zrobić. W ostatniej minucie siedlczanie mogli złapać kontakt, ale Marcin Kozłowski niecelnie pocelował po fatalnym zagraniu Kaczorowskiego. Stal ustaliła wynik na 3:0 w doliczonym czasie gry. Na raty Klebaniuka pokonał Krystian Wrona.

W składzie Stali zaprezentował się ekspogonista Krzysztof Danielewicz.

27 października o 13:00 Pogoń zagra u siebie z Motorem Lublin w ramach Pucharu Polski. Trzy dni później biało-niebiescy podejmą Radunię Stężyca.

23.10.21, 18:00 – Rzeszów

eWinner II liga: Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 3:0 (0:0)

Bramki: Ramil Mustafajew 56, 74, Krystian Wrona 90+2

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski – 15. Dominik Marczuk, 23. Krystian Wrona, 26. Łukasz Góra (33, 32. Samuel Kuc), 37. Piotr Głowacki – 10. Bartłomiej Poczobut, 7. Krzysztof Danielewicz (84, 22. Jakub Szczypek), 68. Bartosz Wolski (90+1, 17. Dawid Olejarka) – 6. Ramil Mustafajew (90+1, 9. Rafał Macjewski), 19. Patryk Małecki (84, 18. Bartosz Snopczyński), 11. Andreja Prokić

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (82, 32. Dawid Nojszewski) – 7. Miłosz Przybecki, 6. Mateusz Piotrowski (82, 17. Bartosz Rymek), 27. Julien Tadrowski (73, 24. Przemysław Misiak), 14. Michał Kobiałka, 23. Franciszek Wróblewski (63, 56. Cezary Demianiuk) – 9. Wojciech Trochim (73, 10. Marcin Kozłowski)

Żółta kartki: Bartłomiej Poczobut 34, Bartosz Snopczyński 86 – Mateusz Piotrowski 29, Julien Tadrowski 35

Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)