wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Olsztyn niegościnny dla Ósemki

W meczu 4 kolejki II ligi siatkówki kobiet Chemik Olsztyn pokonał na swojej hali Ósemkę Siedlce 3:0.

W czwartej kolejce drugoligowych zmagań, ostatnia w tabeli ekipa Ósemki Siedlce wybrała się rozegrać kolejny mecz do stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. W Olsztynie siatkarki Jarosława Plewińskiego szukały pierwszej w tym sezonie zdobyczy punktowej. W poprzednich rozgrywkach, dokładnie w grudniu 2020 roku, Ósemce udało się na wyjeździe pokonać Chemika 3:1.

Pierwsze dwa sety spotkania miały bardzo podobny przebieg. Gospodynie szybko budowały sobie przewagę, której nie oddawały już do końca poszczególnych partii. Najciekawszy moment meczu był w trzecim secie. Przy stanie 23:16 gospodynie nieoczekiwanie zaczęły popełniać szkolne błędy, co skrzętnie wykorzystywały zawodniczki Ósemki, na czele z serwującą Iwoną Kandorą.  Po kilku piłkach, na tablicy pojawił się wynik 23:22. Siatkarki z Siedlec grały od tego momentu bardzo dobrze, doprowadzając do gry na przewagi. Ostatecznie po prostym błędzie Ósemki, olsztynianki zdobyły 28 punkt i zwycięstwo gospodyń 3:0 stało się faktem.

PLANY ÓSEMKI

Kolejny mecz Ósemka Siedlce rozegra na własnym obiekcie. W sobotę 30 października o godzinie 15 na hali ZSP3 przeciwnikiem siedlczanek będzie AZS UMCS Lublin.

23.10.21, 15:00 – Olsztyn

II liga: Chemik Olsztyn – Ósemka Siedlce 3:0 (25:21, 25:16, 28:26)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Julia Szwed, 6. Aleksandra Teodorska, 10. Ilona Betke, 13. Adrianna Choina, 14. Iwona Kandora oraz 8. Weronika Ciupa