Siła z gór. BBTS wygrał w Siedlcach (fotogaleria)

KPS Siedlce przegrał 0:3 z BBTS Bielsko-Biała.

KPS przystępował do meczu po pierwszej porażce w sezonie. W poprzedniej kolejce podopieczni Mateusza Grabdy przegrali 1:3 w Będzinie. Z kolei BBTS przyjechał do Siedlec w roli lidera.

Przez większość pierwszego seta KPS gonił BBTS. W końcówce udało się doprowadzić do remisu, jednak w grze na przewagi bielszczanie wykazali swoją wyższość. Druga partia zaczęła się od prowadzenia 3:0 siedlczan. BBTS szybko odwrócił rezultat na swoją korzyść, a trener Grabda musiał ratować się czasem. W dalszej fazie meczu gospodarze na przemian zbliżali się do rywali i oddalali się od nich. A to zafunkcjonowała obrona, a to blok. W końcówce zrobiło się 22:22 po maksymalnie utrudnionej zagrywce Adriana Markiewicza. Radość nie trwała długo, ponieważ BBTS odpowiedział z pola zagrywki, wypracował dwupunktową przewagę i wygrał do 23. W trzecim secie KPS nadawał ton rywalizacji, jednak finał był identyczny jak w pierwszej odsłonie spotkania. Siedlczanie przegrali 0:3, jednak swojej postawy w starciu z liderem nie powinni się wstydzić.

PLANY KPS

Już w czwartek (4 listopada) KPS zagra w Spale z SMS PZPS. Mecz będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport News. Początek spotkania o 20:30.

30.10.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: KPS Siedlce – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (26:28, 23:25, 26:28)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 8. Dawid Pawlun