Przykra porażka na koniec smutnej jesieni (fotogaleria)

Podopieczni Giorgiego Chubinidze przegrali 24:37 z Posnanią Poznań.

W Siedlcach doszło do meczu na dnie: dziewiąta Pogoń podjęła dziesiątą Posnanię.

Stawka spotkania sparaliżowała siedleckich rugbistów. Już w 4 minucie Posnania przyłożyła po akcji prawym skrzydłem. Pogoniści mogli błyskawicznie odpowiedzieć, ale ich napór nie przyniósł wymiernego efektu. Drużyna ze stolicy Wielkopolski robiła swoje i po akcji 5+2 Daniela Gduli wyszła ma prowadzenie 14:0. Bohater Posnanii w mig stał się antybohaterem. Po jego błędzie pierwsze punkty dla Pogoni zdobył Patelesio Sili. Posnania nie przejęła się tym i powróciła do 14-punktowego prowadzenia. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do siedlczan, którzy na przerwę schodzili przy rezultacie 19:21.

Dobra gra z końcówki pierwszej połowy przełożyła się na początek drugiej. Po składnej akcji pierwsze prowadzenie w meczu Pogoni zapewnił Igor Pątek. Niestety, to były ostatnie punkty zdobyte przez gospodarzy. Nie pomogła nawet gra w przewadze. Posnania grała lepiej, Gdula kopał celnie z karnych, a siedlczanie z każdą upływającą minutą tracili siły i wiarę w możliwość odwrócenia losów spotkania. Po porażce 24:37 Pogoniści spadli na ostatnie miejsce w tabeli Ekstraligi.

To był ostatni mecz siedlczan w nieudanym 2021 roku. Zaległy mecz z Master Pharmem Łódź zostanie rozegrany przed startem rundy rewanżowej.

31.10.21, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: MKS Pogoń Awenta Siedlce – Posnania Poznań 24:37 (19:21)

Punkty: Igor Pątek 9 (P, 2 pd), Krystian Olejek 5 (P), Patelesio Sili 5 (P), Kacper Skup 5 (P) – Daniel Gdula 22 (P, 3 K, 4 pd), Bartosz Kubalewski 10 (2 P), Dawid Najdul 5 (P)

Pogoń: 24. Dawid Rajewski (63, 16. Kostiantyn Guriłow), 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa, 4. Krystian Olejek, 5. Bartłomiej Bareja (47, 18. Eduard Wertyłećkyj), 7. Colin Nyaoda, 6. Norbert Kargol, 26. Maciej Panasiuk, 9. Krystian Adamiak, 10. Kacper Skup, 11. Szymon Kowalczyk, 12. Łukasz Korneć, 13. Patelesio Sili, 14. Igor Pątek, 21. Tomasz Biernacki (69, 25. Filip Skup)

Posnania: 27. Mateusz Paluch, 2. Dawid Kinast, 3. Przemysław Przybyła, 19. Aron Matuszewski (39, 23. Dawid Wołoch), 18. Sebastian Misiuna (44, 1. Jędrzej Paul), 6. Carlos Canizales, 7. Hugon Noszczyk (72, 16. Maciej Paluch), 8. Mateusz Nitschke, 9. Daniel Trybus, 10. Dominik Machlik (46, 22. Dawid Najdul), 11. Oskar Dębiński, 12. Daniel Gdula, 13. Bartosz Kubalewski, 14. Jesus Canizales, 24. Wojciech Kapustka (59, 20. Michał Hebda)

Żółte kartki: Colin Nyaoda 67 – Bartosz Kubalewski 49

Sędzia: Mateusz Ingarden (Kraków)