Łatwa przeprawa Wisły. Pogoń przegrała w Puławach (fotogaleria)

Pogoniści przegrali 0:3 z Wisłą w Puławach.

Trener Damian Guzek dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Jednej wymuszonej – wykartkowanego Macieja Wichtowskiego zastąpił Julien Tadrowski, zaś Mateusz Piotrowski zluzował Bartosza Rymka.

W 3 minucie zrobiło się groźnie pod bramką Wisły po centrze Wojciecha Trochima z rzutu wolnego. Piłka minęła jednak posterunek Piotra Owczarzaka. Po chwili nad poprzeczką uderzył Maciej Górski, który otrzymał piłkę od Miłosza Przybeckiego, a następnie z łatwością ograł rywala. Wiślacy odpowiedzieli okazją Emila Drozdowicza, po której goście mieli sporo szczęścia. Po kwadransie powinno być 1:0 dla Dumy Powiśla, jednak 35-letni napastnik przestrzelił z wysokości rzutu karnego. Kolejny fragment spotkania nie był przesadnie emocjonujący. W 26 minucie Wiślacy wyszli z kontrą, po której precyzyjnym uderzeniem ze skraju pola karnego popisał się Bartłomiej Bartosiak. Pięć minut później wychowanek GKS Bełchatów miał już dublet po tym jak wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką Piotrowskiego. Po kolejnych pięciu minutach Bartosiak mógł mieć hat tricka, ale Pogoń od utraty bramki uratował słupek. Do przerwy siedlczanie przegrywali 0:2.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z jedną zmianą w jedenastce: Franciszek Wróblewski zastąpił Cezarego Demianiuka. W 51 minucie Górski nie zdołał oddać czystego uderzenia po oskrzydlającej akcji Krystiana Misia. W kolejnej akcji Wisła trafiła na 3:0. Ednilson Furtado zatańczył z Przemysławem Misiakiem, po czym oddał strzał, który do boku odbił Bartosz Klebaniuk. Z bliska piłkę do bramki wpakował Drozdowicz. W 59 minucie Górski nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji. Na drodze do szczęścia stanął Owczarzak. Kilka chwil później Przybecki nie trafił czysto w piłkę po dograniu Misia. Na kwadrans przed końcem meczu Klebaniuk efektownie interweniował po strzale Krystiana Putona z rzutu wolnego. Pogoniści przegrali 0:3.

13 listopada o 13:00 Pogoń podejmie Znicza Pruszków.

06.11.21, 13:00 – Puławy

eWinner II liga: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)

Bramki: Bartłomiej Bartosiak 26, 31 k, Emil Drozdowicz 52

Wisła: 33. Piotr Owczarzak – 6. Piotr Lisowski, 25. Błażej Cyfert, 4. Mateusz Pielach, 27. Dominik Cheba (88, 18. Łukasz Wiech) – 10. Bartłomiej Bartosiak (77, 9. Dylan Ruiz-Diaz), 7. Krystian Puton (90+1, 17. Borys Piotrowski), 28. Carlos Daniel, 8. Kacper Kondracki (77, 80. Dominik Banach), 19. Ednilson Furtado (88, 90. Jakub Konc) – 21. Emil Drozdowicz

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 24. Przemysław Misiak, 3. Robert Majewski, 27. Julien Tadrowski, 2. Krystian Miś (87, 98. Maciej Kołoczek) – 7. Miłosz Przybecki (76, 77. Eryk Więdłocha), 9. Wojciech Trochim, 18. Miguel López (61, 10. Marcin Kozłowski), 6. Mateusz Piotrowski (76, 17. Bartosz Rymek), 56. Cezary Demianiuk (46, 23. Franciszek Wróblewski) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Błażej Cyfert 13, Bartłomiej Bartosiak 62, Dylan Ruiz-Diaz 79 – Krystian Miś 9, Robert Majewski 73, Julien Tadrowski 85, Bartosz Rymek 90+3

Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)