100 meczów na 100-lecie #78: Victoria Kałuszyn – ŁDK Łosice

W meczu 12 kolejki siedleckiej klasy A Victoria Kałuszyn przegrała na własnym obiekcie z ŁDK Łosice 4:5.

W niedzielę 7 listopada spotkały się dwie najbardziej bramkostrzelne drużyny siedleckiej klasy A. Łosiczanie stali się czołowym faworytem do awansu do klasy okręgowej, natomiast Victoria jak spadkowicz z LO skrzętnie gromadzi punkty, by nie stracić z zasięgu grupy zespołów walczących o czołowe miejsca na koniec rozgrywek.

Pod względem liczby strzelonych bramek, kibice zgromadzeni na obiekcie w Kałuszynie nie mieli na co narzekać. Mocno w mecz wprowadzili się zawodnicy Jacka Izdebskiego. W 7 minucie obrońcom Victorii urwał się Paweł Sawtyruk i posłał mierzony strzał w róg bramki przeciwnika. W 12 minucie na uderzenie lewą nogą z 25 metrów zdecydował się Łukasz Naumiuk. Piłka pod pachą Przemysława Jakimiaka znalazła drogę do bramki Victorii po raz drugi. 6 minut później Naumiuk posłał niską piłkę na krótki słupek do Sawtyruka, który uderzając głową szczupakiem po długim rogu dał trzybramkowe prowadzenie dla lidera z Łosic.

Kilka minut później zespół z Kałuszyna ruszył do odrabiania strat. Dawid Ułasiuk faulował sprytniejszego w tej sytuacji Łukasza Kucia w polu karnym i sędzia Marcin Sokołowski wskazał wapno. Sprawiedliwość z jedenastu metrów pewnym strzałem wymierzył sam poszkodowany. Druga bramkę Victoria strzeliła w 26 minucie. Niefrasobliwość defensywy ŁDK wykorzystał pewnym strzałem Paweł Walkowski. Łosiczanie nie zamierzali patrzeć bezczynnie na poczynania przeciwnika. W 38 minucie Sawtyruk uciekł obrońcom z radarów i dograł lobem piłkę do Mateusza Weśniuka, który trafił do bramki Victorii strzałem głową. Do szatni zdołał raz jeszcze strzelić Sawtyruk, który po solowej akcji zakręcił defensywą gospodarzy w polu karnym i sfinalizował wszystko celnym plasowanym uderzeniem.

Drugą połowę lepiej zaczęła Victoria. W 49 minucie bramkę zdobył Kuć i od tej pory stroną dominującą przez długi czas byli gospodarze. Zepchnięty do defensywy zespół ŁDK zaczął grać bardzo nerwowo i kompletnie nie przypominał zespołu z pierwszych 20 minut spotkania. Przeważającym kałuszynianom zaczynało jednak z czasem brakować sił. Na ostatnie 10 minut nieco świeżości w poczynania ofensywy ŁDK wprowadzili rezerwowi, którym do strzelenia bramki brakowało szczęścia w wykończeniu. Ostatniego gola strzelił w doliczonym czasie gry dla Victorii Tomasz Borkowski, lecz na więcej nie było gospodarzy tego dnia stać.

Dzięki zwycięstwu zespół ŁDK Łosice zapewnił sobie tytuł mistrza jesieni w siedleckiej klasie A.

Następna kolejka będzie ostatnią ligową serią gier w tym roku. Victoria Kałuszyn rozegra wyjazdowe spotkanie z Miedzanką Miedzna (niedziala 14 listopada o godz. 13), natomiast ŁDK na zakończenie udanej jesieni zagra na własnym obiekcie z Grodziskiem Krzymosze (sobota 13 listopada, godz. 13).

7.11.21, 13:30 – Kałuszyn

Klasa A: Victoria Kałuszyn – ŁDK Łosice 4:5 (2:5)

Bramki: Łukasz Kuć 22 k, 49, Paweł Walkowski 26, Tomasz Borkowski 90 – Paweł Sawtyruk 7, 18, 44, Łukasz Naumiuk 12, Mateusz Weśniuk 38

Victoria: 1. Przemysław Jakimiak – 15. Daniel Broniarek, 13. Hubert Abramowski, 14. Piotr Czyżyk, 20. Jakub Lech (47, 16. Bartosz Jędrzejkiewicz ) – 4. Dawid Gierszewski (81, 27. Tomasz Osiński), 5. Tomasz Borkowski, 2. Paweł Walkowski, 11. Szymon Styś, 8. Paweł Wąsowski – 19. Łukasz Kuć

ŁDK: 1. Filip Podlipniak (74, 12. Piotr Jaszczuk) – 10. Jakub Podlipniak (79, 3. Dominik Marczewski), 5. Przemysław Radziwonka, 6. Mariusz Szupiluk, 9. Maciej Szpura – 11. Kacper Wyrzykowski (79, 2. Michał Niciporuk), 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk, 4. Paweł Bartoszuk (71, 15. Mateusz Horbowicz), 23. Paweł Sawtyruk – 7. Mateusz Weśniuk (83, 19. Kacper Chwedoruk)

Żółte kartki: Hubert Abramowski 73, Dawid Gierszewsk 75 – Paweł Sawtyruk 90

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)