Komu puchar, komu?

   
Autor:
Dodano: 2021/11/10 9:06    views 837

11 listopada w Mińsku Mazowieckim dojdzie do finału w ramach okręgowego Pucharu Polski.

Na placu boju pozostały Mazovia Mińsk Mazowiecki i Podlasie Sokołów Podlaski. W tabeli ligowej wyżej stoją akcje mińszczan, ale finały – jak wiadomo – rządzą się swoimi prawami.

MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI

Od niedawna za wyniki Mazy odpowiada Marcin Sasal. Doświadczony szkoleniowiec zastąpił na Roberta Gójskiego. W pierwszych trzech meczach pod wodzą trenera z ekstraklasową przeszłością mińszczanie odnieśli komplet zwycięstw.

Od kilku lat o sile Mazovii decydują ci sami piłkarze – doświadczeni i zaprawieni w bojach. Czas jednak nie stoi w miejscu. W poprzednim sezonie mińszczanie przegrali ustąpili w swojej grupie IV ligi jedynie niezwykle wówczas mocnej Pilicy Białobrzegi, a w obecnym mają iluzoryczne szanse na zimowanie na podium.

Mazovia będzie faworytem finału, nie tylko z racji atutu własnego boiska, ale i historii. W ostatnich latach mińszczanie zdominowali pucharowe rozgrywki w okręgu siedleckim i dosyć regularnie kończyli z trofeum.

Droga do finału

Naprzód Skórzec – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:2 k. 10-11

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:5

Tygrys Huta Mińska – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2

PODLASIE SOKOŁÓW PODLASKI

Zmiana trenera to punkt, który łączy Mazovię i Podlasie. Tymczasowym następcą Adriana Żurańskiego został Łukasz Mroczek. Efekt nowej miotły jeszcze nie zadziałał i sokołowianie czekają na przełamanie.

Kilka tygodni temu Podlasie plasowało się w górnej połówce tabeli IV ligi, jednak nieudana seria doprowadziła do osunięcia się o kilka miejsc. Liderem sokołowian jest Mateusz Omieciuch, który zna sposób na Mazovię. W niedalekiej przeszłości zdobywał bramki, i to efektowne, przeciwko ligowemu rywalowi.

Podlasie po raz ostatni triumfowało w okręgu w 2009 roku. Wówczas sokołowianie w finale rozgromili Jutrzenkę Cegłów. Łupem bramkowy podzielili się wówczas Marcin Wojtczuk (hat trick), Rafał Komosa oraz Maciej Florczuk.

Droga do finału

Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce 3:2

ŁDK Łosice – Podlasie Sokołów Podlaski 0:0 k. 5-6

Płomień Dębe Wielkie – Podlasie Sokołów Podlaski 0:2

 

Zachęcamy do oglądania transmisji z meczu finałowego, którą zrealizujemy.

 

 

źródło i foto: własne

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Zbyszek
Gość
Zbyszek
2 miesięcy 14 dni temu

Będę na meczu. Dobrze byłoby aby był ktoś reprezentujący Pogoń.

spzt
Gość
spzt
2 miesięcy 13 dni temu

Wystarczy ze będziesz. Zadzwoń do Tarachulskiego, pewnie przyjedzie jak się dowie że jesteś.

wpDiscuz
KONTRAHENCI

Patronat medialny