100 meczów na 100-lecie #79: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski (multimedia)

100 meczów na 100-lecie 79 Mazovia Mińsk Mazowiecki - Podlasie Sokołów Podlaski

Mińska Mazovia pokonała w finale Podlasie Sokołów Podlaski 2:1 i tym samym zdobyła okręgowy Puchar Polski.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej odsłonie spotkania. Już w 4 minucie ofensywnie grająca Mazovia objęła prowadzenie po strzale Krystiana Przyborowskiego. W dalszej części gry, mimo przewagi gospodarzy utrzymywało się skromne prowadzenie zawodników Marcina Sasala. W 26 minucie mógł podwyższyć Łukasz Puciłowski, lecz uderzając głową z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki. W 32 minucie niespodziewanie sokołowianie wyrównali. Alistair Selamolela wycofał piłkę do dobrze ustawionego Mateusza Omieciucha, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Sześć minut przed przerwą piłkę do bramki ponownie skierowali zawodnicy Mazovii. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę zgrał Norbert Jędrzejczyk, a z bliska do siatki Wojciech Wocial.

W drugiej połowie ożywili się piłkarze Łukasza Mroczka, lecz było to za mało na zmianę rezultatu. W 52 minucie Hubert Fabisiak uderzył nad bramką Dominika Puska. Odpowiedział Wocial, lecz strzał był zbyt lekki by zaskoczyć Jakuba Bielińskiego. Również Bieliński stanął na drodze Puciłowskiego, kiedy ten próbował pokonać uderzając z 20 metrów. Najlepszą sytuację dla Podlasia miał Selamolela, gdy znalazł się w sytuacji sam na sam z Puskiem i strzelił w słupek. W końcówce obie strony miały szansę na gola. Dla Mazovii strzelali Alan Grabek i Michał Bondara, zaś dla Podlasia Omieciuch, z rzutu wolnego uderzył wysoko nad poprzeczką.

W Mazovii wystąpili byli zawodnicy siedleckich klubów: Michał Markiewicz, Wojciech Wocial (obaj MKP Pogoń) i Oliwier Jurczak (Dziewiątka), zaś trenerem mińszczan jest Marcin Sasal, odpowiadający kiedyś za wyniki biało-niebieskich. Z kolei w Podlasiu zagrali: Dawid Ardej, Dominik Barciak, Jakub Bieliński, Jakub Jopek, Dominik Krupa i Mateusz Omieciuch, którzy w przeszłości reprezentowali siedlecką Pogoń.

NAGRODY

Przed meczem zebrani oficjele nagrodzili za zasługi mińskiego działacza związku oraz obserwatora MZPN Andrzeja Ryszawę. Mazovia nagrodę za pucharowe zwycięstwo  (5 tysięcy zł) odebrała m.in. z rąk prezesa OZPN Siedlce Roberta Parzonki, wiceprezesa MZPN Kamila Witkowskiego oraz burmistrza Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego. Finalista otrzymał od związku nagrodę finansową w wysokości 2,5 tysiąca zł oraz pamiątkowe medale.

KOLEJNY ETAP PP

Zgodnie z regulaminem okręgowego Pucharu Polski do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim awansował zwycięzca siedleckiej edycji – Mazovia Mińsk Mazowiecki. Pierwsza runda II etapu, gdzie dołączą zwycięzcy z pozostałych okręgów i III-ligowcy zaplanowana jest na 30 marca 2022.

11.11.21, 13:00 – Mińsk Mazowiecki

PP MZPN Siedlce: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 2:1 (2:1)

Bramki: Krystian Przyborowski 4, Wojciech Wocial 39 – Mateusz Omieciuch 32

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 29. Oliwier Jurczak, 11. Rafał Słowik (59, 4. Alan Grabek), 26. Norbert Jędrzejczyk, 80. Szymon Staska (59, 27. Jakub Zatorski) – 17. Łukasz Puciłowski (85, 77. Ihor Krasznewśkyj), 15. Mateusz Pędowski (74, 9. Adam Niemyjski), 5. Krystian Przyborowski, 10. Wojciech Wocial, 13. Michał Markiewicz – 19. Michał Bondara

Podlasie: 1. Jakub Bieliński – 17. Dominik Krupa (52, 16. Łukasz Skwarek), 20. Kamil Horowicz (66, 15. Paweł Tamowski), 6. Dominik Barciak, 2. Dawid Ardej, 4. Łukasz Parzonka – 10. Alistair Selamolela, 9. Hubert Fabisiak, 7. Kamil Wójcik (55, 3. Kacper Komycz), 11. Paweł Buczyński (70, 8. Cezary Mitas) – 18. Mateusz Omieciuch

Żółte kartki: Krystian Przyborowski 56, Ihor Krasznewśkyj 90 – Kacper Komycz 69, Jakub Jopek 90+1

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)