KPS Siedlce płynie z prądem (fotogaleria)

KPS Siedlce po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji wygrał 3:2 z Visłą Bydgoszcz.

Podopieczni Mateusza Grabdy przystępowali do meczu podbudowani ostatnimi zwycięstwami z SMS PZPS Spała i AZS AGH Kraków.

W pierwszym secie KPS dosyć sprawnie osiągnął prowadzenie 10:6. Michal Masný i spółka zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Aż do końca partii trwała walka punkt za punkt. W decydującym momencie świetną obroną popisał się Adrian Potera, a Adamowi Lorencowi w ataku nie zadrżała ręka. Drugi set był popisem siedlczan, którzy praktycznie nie mieli słabych punktów. Wygrana do 20 mówi sama za siebie.

Przy stanie 14:11 w trzecim secie wydawało się, że uda się zakończyć mecz wygraną 3:0. Visła stojąca nad przepaścią zebrała się jednak w sobie i przedłużyła spotkanie. W czwartym secie bydgoszczanie wygrali pewnie i zasłużenie. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędny okazał się tie-break. Do stanu 9:9 wszystko było możliwe, później KPS grał tak jak w najlepszych momentach pierwszego i drugiego seta. Rozbita Visła nie miała czym się przeciwstawić. Siedlczanie wygrali 3:2.

PLANY KPS

17 listopada o 18:00 KPS zagra w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią.

13.11.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: KPS Siedlce – Visła Bydgoszcz 3:2 (25:23, 25:20, 22:25, 18:25, 15:11)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 13. Mateusz Jóźwik, 15. Mariusz Magnuszewski, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 7. Damian Dobosz, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski, 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Mariusz Magnuszewski