Miłe złego początki. Porażka Pogoni w ważnym meczu (fotogaleria)

W meczu 17 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce przegrała ze Zniczem Pruszków 1:2.

W poprzedniej kolejce Pogoń przegrała na wyjeździe z Wisłą Puławy 0:3. W starciu ze Zniczem siedlczanie zamierzali kontynuować dobrą domową passę.

W pierwszych minutach sporo działo się na murawie. Już w 3 minucie blisko zdobycia bramki był Mateusz Piotrowski jednak piłka minimalnie minęła bramkę. Przed upływem kwadransa zaatakował także Znicz. Groźnie uderzał Łukasz Kosakiewicz, ale na posterunku był Bartosz Klebaniuk, który wykazał się dobrym refleksem. Pogoń po raz kolejny zaatakowała w 29 minucie. Dobrze z piłką przedarł się Krystian Miś, ta trafiła pod nogi Macieja Górskiego, po czym snajper siedlczan płaskim strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Kolejną szansę gospodarze mieli w 44 minucie, ale po centrze z rzutu wolnego ze strzałem Macieja Wichtowskiego poradził sobie Jan Jurczak.

Na początku drugiej odsłony kolejną szanse miała Pogoń, jednak strzał Górskiego w ostatniej chwili został zablokowany. W 53 minucie zaskakujący strzał oddał Lukáš Hrnčiar, po którym nie zareagował Klebaniuk i Znicz doprowadził do wyrównania. Goście za ciosem poszli w 69 minucie. Wówczas w polu karnym dobrze odnalazł się Shuma Nagamatsu i to goście z Pruszkowa wyszli na prowadzenie. Pogoń zaskoczona takim obrotem spraw do końcowego gwizdka nie była w stanie wykreować żadnej groźnej sytuacji i w efekcie w ważnym meczu przegrała ze Zniczem 1:2.

W barwach Pogoni zagrali Maciej Górski i Maciej Wichtowski, czyli piłkarze z przeszłością w Zniczu.

W następnej kolejce Pogoniści na początek rundy rewanżowej zmierzą się u siebie z Ruchem Chorzów.

13.11.21, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 1:2 (1:0)

Bramki: Maciej Górski 29 – Lukáš Hrnčiar 53, Shuma Nagamatsu 69

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 27. Julien Tadrowski, 2. Krystian Miś – 7. Miłosz Przybecki, 6. Mateusz Piotrowski, 10. Marcin Kozłowski, 18. Miguel López (81, 77. Eryk Więdłocha), 56. Cezary Demianiuk – 22. Maciej Górski

Znicz: 1. Jan Jurczak – 4. Marcin Bochenek, 5. Igor Lewczuk, 18. Martin Baran, 3. Artur Stawikowski (46, 13. Peter Drobňák) – 7. Krystian Tabara (81, 22. Dawid Barnowski), 6. Krystian Pomorski, 8. Lukáš Hrnčiar (90, 10. Maciej Machalski), 21. Shuma Nagamatsu, 19. Łukasz Kosakiewicz (81, 14. Szymon Kaliniec) – 9. Mariusz Gabrych (88, 11. Bartłomiej Kręcichwost)

Żółte kartki: Julien Tadrowski 74, Maciej Wichtowski 83 – Martin Baran 24

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)