100 meczów na 100-lecie #81: MKS Małkinia – Kosovia Kosów Lacki (fotogaleria)

100 meczów na 100-lecie 81 MKS Małkinia - Kosovia Kosów Lacki

W spotkaniu ostatniej jesiennej kolejki klasy okręgowej MKS Małkinia pokonał Kosovię Kosów Lacki 2:1.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Spotkanie obfitowało w wiele niedokładnych zagrań, mało było sytuacji podbramkowych. W pierwszej odsłonie szanse dla gości miał m.in Adrian Byczkowski, który próbował zaskoczyć bramkarza Małkini nieudaną przewrotką. Gospodarze odpowiedzieli groźnym strzałem z 20 metrów Piotra Chlubickiego, lecz piłka po rykoszecie opuściła plac gry.

Po godzinie gry piłka w końcu znalazła się w siatce. Michał Zawistowski zagrał wzdłuż bramki przeciwnika, piłkę otrzymał Bartosz Składanowski i dał prowadzenie gospodarzom. Zawistowski jeszcze dwukrotnie miał szansę na podwyższenie wyniku, lecz najpierw uderzył nad bramką, a za chwilę przegrał pojedynek z Pawłem Wyszomierskim. Zemściło się to w 82 minucie, kiedy to Mariusz Kamiński doprowadził do wyrównania po niepewnej interwencji Jakuba Borowego. Trzy minuty później wynik ustalili gospodarze. Adam Najgrodzki obsłużył Zawistowskiego, a najlepszy strzelec Małkini zmieścił futbolówkę tuż przy słupku Wyszomierskiego.

W Kosovii zagrali byli piłkarze siedleckiej Pogoni: Waldemar Laskowiecki, Mateusz Steć i Jakub Woźniak.

Przed zespołami okręgówki przerwa zimowa. Inauguracja rundy wiosennej nastąpi w weekend 19-20 marca.

21.11.21, 13:00 – Małkinia Górna

Klasa okręgowa: MKS Małkinia – Kosovia Kosów Lacki 2:1 (0:0)

Bramki: Bartosz Składanowski 60, Michał Zawistowski 85 – Mariusz Kamiński 82

Małkinia: 1. Jakub Borowy – 15. Kamil Suszczyński, 2. Kilian Kuropatwa, 8. Krzysztof Krawczyk, 5. Przemysław Maliszewski – 9. Cezary Maliszewski (81, 17. Jakub Kalbarczyk), 11. Marcin Sadowski, 13. Adam Najgrodzki, 20. Piotr Chlubicki (87, 16. Maciej Jarząbek) – 10. Bartosz Składanowski, 18. Michał Zawistowski

Kosovia: 1. Paweł Wyszomierski – 8. Bartosz Łagoda, 5. Mariusz Kamiński, 18. Mateusz Steć, 3. Jakub Woźniak (67, 15. Jakub Ogonowski) – 9. Krzysztof Żochowski (90+1, 13. Paweł Dawidowski), 4. Mateusz Zalewski, 14. Witalij Burko (63, 11. Waldemar Laskowiecki), 2. Łukasz Mianowicz – 7. Adrian Byczkowski, 6. Łukasz Zalewski (79, 17. Szymon Chadaj)

Żółte kartki: Kilian Kuropatwa 44, Michał Zawistowski 88 – Łukasz Mianowicz 24, Bartosz Łagoda 57

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)