Sztangistki WLKS wystąpią w Drużynowym Pucharze Polski

   
Autor:
Dodano: 2021/11/24 21:39    views 140

WLKS Siedlce-Nowe Iganie powalczy w Drużynowym Pucharze Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów. Zawody zaplanowano na 4 grudnia.

4 grudnia w Gdańsku siedleckie sztangistki powalczą w Indywidualnym i Drużynowym Pucharze Polski.

O wytypowaniu przez trenera kadry Antoniego Czerniaka dwóch zawodniczek WLKS Siedlce-Nowe Iganie do występu w Indywidualnym Pucharze Polski pisaliśmy TUTAJ

Okazuje się, że Martyna Dołęga i Klaudia Celińska-Mysław, nie będą jedynymi sztangistkami z Siedlec, które zaprezentują się w Gdańsku. Chęć startu w ostatnim w tym roku turnieju rangi centralnej, wyraziło 12 klubowych drużyn.
1. AKS MYŚLIBÓRZ;
2. CLKS Mazovia Ciechanów;
3. CWZS Zawisza Bydgoszcz;
4. GKS Zamek Gołańcz;
5. KS Mjollnir Weightlifting;
6. LKS Polwica-Wierzbno I;
7. LKS Polwica-Wierzbno II;
8. MGLKS Tarpan Mrocza;
9. UKS Talent Wrocław I;
10. UKS Talent Wrocław II;
11. UOLKA Ostrów Maz.;
12. WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

– Wystawiliśmy zespół do Drużynowego Pucharu Polski kobiet. W drużynie może startować 4 zawodniczki. WLKS reprezentować będą Dominika Misterska-Zasowska, Martyna Dołęga, Klaudia Celińska-Mysław i Oliwia Dang – mówi trener WLKS, Marcin Dołęga.

Z jakimi nadziejami przystąpią do rywalizacji sztangistki WLKS? – Indywidualnie ciężko będzie walczyć o wysokie miejsca, ponieważ dziewczyny są już po sezonie i mają roztrenowanie. Dopiero od stycznia zaczną przygotowania do następnego sezonu. Jeśli chodzi o zespół, to startowaliśmy w tamtym roku, zajmując 5 miejsce. Myślę że w tym roku będzie lepiej i dziewczyny powalczą o podium – skomentował Dołęga.

 

źródło: własne / PZPC; foto: pomorska.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny