Dwa dobre sety to za mało

W dziewiątej kolejce II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała we własnej hali z Krótką Mysiadło 2:3.

Siatkarki Ósemki Siedlce przystąpiły do meczu wypoczęte i zdeterminowane do tego by po raz pierwszy w sezonie wygrać na własnej hali. W poprzedniej kolejce mecz Ósemki z ŁKS II Łódź nie odbył się ze względu na kwarantannę w obozie łódzkiego klubu. Sobotni przeciwnik siedlczanek mimo przeciętnego jak na razie sezonu, przyjechał do Siedlec z nadzieją na komplet punktów. W ostatniej kolejce poprzedniego sezonu Ósemka przegrała w hali w Siedlcach z Krótką w trzech setach.

W pierwszej partii ciekawie było tylko do stanu 7:9 dla Krótkiej. W kolejnych akcjach przyjezdne wypracowały sobie kilka punktową przewagę, którą systematycznie powiększały. Ósemkę było stać w tej partii na zdobycie tylko czternastu punktów. W drugim secie siedlczanki zagrały lepiej i mimo początkowego prowadzenia Krótkiej, w połowie seta Ósemka wyrównała stan rywalizacji. Kluczowe było w tym secie dwupunktowe prowadzenie siatkarek Mysiadła przy stanie 21:23. Przyjezdne nie oddały prowadzenia do ostatniego punktu w tym secie, kończąc go asem serwisowym.

Dużo emocji było w trzecim secie. Ósemka od początku grała swoje i nie popełniała błędów. Gospodynie wygrywały już 12:5, jednak w szeregi siatkarek Jarosława Plewińskiego wdarła się dekoncentracja i szybko zrobiło się 13:13. Do samego końca partii oglądaliśmy zaciętą wymianę punkt za punkt. Ósemka mimo wielu piłek setowych, nie mogła sforsować momentami znakomitej tego dnia defensywy Krótkiej i wygrała tego seta dopiero po zdobyciu 32 punktu, dzięki blokowi Ilony Betke. Czwarty set był koncertem zdeterminowanych gospodyń. Partia zaczęła się od zdecydowanej przewagi siedlczanek 6:0. Ostateczna wygrana różnicą dziesięciu punktów nie pozostawiła złudzeń, że zwycięzcę w tym meczu będzie musiał rozstrzygnąć tie-break.

Początek seta lepiej ułożył się dla siedlczanek, Kiedy Ósemka wygrała trwającą prawie półtorej minuty wymianę na 5:2, wydawało się że siedlczanki zdobyły przewagę psychiczną nad przeciwniczkami i losy meczu zostały przesądzone. Po zmianie stron, przy stanie 8:7, Krótka zdobyła pięć punktów z rzędu i ostatecznie to zespół z Mysiadła okazał się zwycięzcą tego emocjonującego starcia.

PLANY ÓSEMKI

Już w środę 1 grudnia o godzinie 18:30 Ósemka zagra w Siedlcach z ŁKS II Łódź. Będzie to zaległy mecz rozgrywany w ramach ósmej kolejki gier.

27.11.21, 15:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Krótka Mysiadło 2:3 (14:25, 21:25, 32:30, 25:15, 9:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Julia Szwed, 6. Aleksandra Teodorska, 10. Aleksandra Kułak, 14. Iwona Kandora, 16. Ilona Betke i 13. Adrianna Choina (libero) oraz 7. Agnieszka Krzymowska,