wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Norwid znalazł sposób na KPS. Tylko punkt siedlczan (fotogaleria)

KPS Siedlce do meczu z Norwidem był bezbłędny w piątych setach. Tym razem górą w tie-breaku byli częstochowianie.

Siedlczanie po raz drugi z rzędu grali u siebie. Tydzień wcześniej KPS na gościnnych występach w hali ZSP nr 3 wygrał z Gwardią Wrocław.

Pierwszy set zupełnie nie wyszedł siedlczanom. Przegrana 16:25 była tyleż nieoczekiwana, co zasłużona. W drugiej wyrównanej partii było już zdecydowanie lepiej. Przy stanie 22:23 z czasu skorzystał Mateusz Grabda, a po chwili było już 24:23 i przerwę wykorzystywał trener Norwida, Piotr Gruszka. Seta zakończył Mariusz Magnuszewski atakiem z drugiej piłki.

Trzeci set był dziwny. Na początku KPS prowadził 8:5, a Norwid zaczął popełniać błędy własne. Po chwili zrobiło się 10:10. Siedlczanie ponownie odskoczyli dzięki świetnej postawie Adriana Potery w obronie. Wydawało się, że gospodarze będą przeć do końca po zwycięstwo. Tymczasem coś się załamało w grze KPS. Trener Grabda ratował się zmianami, ale partii nie dało się uratować. Norwid wyszedł na prowadzenie 2:1, a zwieńczeniem trzeciego seta był punkt Krzysztofa Gibka bezpośrednio z zagrywki. Siedlczanie grali w czwartym secie z nożem na gardle, ale wytrzymali presję. Doprowadzili do tie-breaka w imponującym stylu.

Przy zmianie stron w piątym secie na minimalnym prowadzeniu był Norwid (8:7). Częstochowianie popełnili mniej błędów w decydujących momentach i wygrali 3:2.

PLANY KPS

4 grudnia o 17:00 KPS zagra z Avią w Świdniku.

27.11.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: KPS Siedlce – Norwid Częstochowa 2:3 (16:25, 25:23, 19:25, 25:18, 12:15)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski, 11. Adrian Potera (libero), 84. Bartosz Michalak