Śnieg i rywal nie powstrzymali Pogoni. Wyjazdowa niemoc przełamana

W meczu 19 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław 2:1.

SYTUACJA  WYJŚCIOWA

Pogoń do gry wróciła po dwutygodniowej przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem.

Mecz we Wrocławiu toczony był w arcytrudnych warunkach, gdyż padał intensywny śnieg, a murawa pokryta była białą pokrywą. W pierwszych minutach niewiele działo się na murawie i brakowało dogodnych sytuacji. W 21 minucie w polu karnym sfaulowany został Miłosz Przybecki i siedlczanie mieli rzut karny. Jedenastkę na gola na raty zdołał zamienić Maciej Górski. W pierwszej odsłonie siedlczanie mieli jeszcze kolejne okazje, jednak strzały Wojciecha Trochima czy Cezarego Deminiuka nie zdołały trafić do celu.

Na początku drugiej połowy znów zaatakowała Pogoń. Najpierw szczęście bezskutecznie szukał Górski, a następnie do siatki zdołał trafić Deminiuk, ale akcja została wcześniej przerwana z powodu faulu zawodnika Pogoni.  W 55 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Trochim, a tym samym osłabił swoją drużynę. Na domiar złego Śląsk II miał rzut wolny na 17 metrze i niemal idealnie na wprost bramki strzeżonej przez Bartosza Klebaniuka. Stały fragment gry nie przyniósł wrocławianom wyrównania, ale mieli przed sobą ponad pół godziny gry 11 na 10. Mimo gry w osłabieniu w 69 minucie zaatakowała Pogoń. Przbecki dograł do Górskiego, a ten podwyższył na 2:0. Rezerwy Śląska nie zamierzały się jednak poddawać. W 77 minucie Klebaniuk poradził sobie z uderzeniem Oliviera Wyparta z rzutu wolnego, natomiast 7 minut później do siatki trafił Przemysław Bargiel. Na więcej jednak gospodarzom nie starczyło już czasu.

Pogoń wygrała 2:1 i w ostatnim wyjazdowym spotkaniu w 2021 roku zgarnęła trzy punkty.

W środku tygodnia Pogoń czeka nadrabianie zaległości. Siedlczanie w środę 1 grudnia zmierzą się z Ruchem Chorzów.

28.11.21, 13:00 – Wrocław

eWinner II liga: Śląsk II Wrocław – Pogoń Siedlce 1:2 (0:1)

Bramki: Przemysław Bargiel 84 – Maciej Górski 21, 69

W 21 minucie Maciej Górski (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Maksymilian Boruc obronił).

Śląsk II: 12. Maksymilian Boruc – 8. Bartosz Boruń, 4. Kacper Radkowski, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec (74, 7. Grzegorz Kotowicz), 29. Olivier Wypart – 10. Mateusz Młynarczyk, 34. Szymon Michalski (74, 5. Filip Olejniczak), 33. Adrian Bukowski (83, 37. Kacper Dachnowski) – 11. Szymon Krocz (33, 27. Przemysław Bargiel), 9. Sebastian Bergier (83, 37. Mariusz Idzik)

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 27. Julien Tadrowski, 98. Maciej Kołoczek – 7. Miłosz Przybecki, 9. Wojciech Trochim, 18. Miguel López, 10. Marcin Kozłowski (67, 6. Mateusz Piotrowski), 56. Cezary Demianiuk (81, 23. Franciszek Wróblewski) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Mariusz Pawelec 24, Szymon Michalski 60, Grzegorz Kotowicz 81, Filip Olejniczak 90+3 – Wojciech Trochim 49, 55, Damian Guzek 52 (na ławce), Mateusz Piotrowski 90+4

Czerwona kartka: Wojciech Trochim (55, za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)