wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Kto nie wygrywa w trzech setach, przegrywa w pięciu (fotogaleria)

W dziesiątej kolejce II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała we własnej hali ze Spartą Warszawa 2:3.

Siatkarki Ósemki Siedlce w sobotni wieczór 4 grudnia kontynuowały serię meczów na własnej hali. Po starciach kolejno z Legionovią Legionovo, Krótką Mysiadło i ŁKS II Łódź, następnym przeciwnikiem drużyny Jarosława Plewińskiego na hali Samochodówki była ekipa Sparty Warszawa. Stołeczne siatkarki mające przed meczem z Ósemką bilans 4-5 przyjechały do Siedlec po zwycięstwo pozwalające włączyć się do walki o najlepszą ligową trójkę. Gospodynie po środowym zwycięstwie z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego pragnęły zapunktować w kolejnym domowym meczu.

Pierwsze dwa sety padły łupem siatkarek Ósemki Siedlce. W pierwszej partii od prowadzenia 16:11 Ósemka nie oddała już inicjatywy i doprowadziła do ostatecznej wygranej 25:22. W drugim secie z 8:10 dla Sparty, zrobiło się 13:10 dla Ósemki. Kiedy wydawało się, że siedlczanki utrzymają trzypunktową przewagę do końca seta, przy stanie 23:23 zrobiło się w obozie siedlczanek nieco nerwowo. Szczęście było jednak po stronie Ósemki, partię zakończył blok Agnieszki Krzymowskiej.

W trzecim secie mimo dobrego otwarcia i prowadzenia Ósemki 9:2 szybko doszło do remisu 10:10. Po dobrych zagrywkach Ilony Betke siedlczanki wyszły na prowadzenie, ale później górą była już tylko Sparta. Od stanu 18:21 ofensywa Ósemki zacięła się i ostatecznie tę partię wygrały stołeczne siatkarki. Czwarty set był dla siedlczanek bardzo trudny. Ósemka zaczęła go bez przekonania, a przy stanie 2:7 kontuzji kolana nabawiła się liderka zespołu Iwona Kandora. Mimo utraty ważnej zawodniczki siedlczanki radziły sobie nieźle, jednak końcówka tego seta długo się będzie śniła siatkarkom Plewińskiego. Przy stanie 24:21, Ósemka nie potrafiła wykorzystać trzech piłek setowych. Rewelacyjnie grająca w tym fragmencie Sparta ostatecznie odwróciła losy seta i wygrała go 24:26. Tie-break miał wyrównany przebieg, widać było że żaden z zespołów nie chciał go przegrać. Końcówka seta ułożyła się lepiej dla Sparty i to zespół z Warszawy ostatecznie wygrał cały mecz.

PLANY ÓSEMKI

Kolejny ligowy mecz Ósemka zagra w sobotę 11 grudnia o godzinie 15 w Siedlcach. Będzie to spotkanie w ramach 11 kolejki z Uniwersytetem Gdańskim.

04.12.21, 18:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Sparta Warszawa 2:3 (25:22, 25:23, 19:25, 24:26, 13:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 6. Aleksandra Teodorska, 10. Aleksandra Kułak, 12. Judyta Potępska, 14. Iwona Kandora, 16. Ilona Betke i 13. Adrianna Choina (libero) oraz 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Weronika Ciupa (libero)