Sztangistki WLKS na podium Drużynowego Pucharu Polski

WLKS Siedlce-Nowe Iganie zajął trzecie miejsce w Drużynowym Pucharze Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów.

4 grudnia w hali MKS Atleta w Gdańsk odbyły się zawody Indywidualnego i Drużynowego Pucharu Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów. Do rywalizacji w Indywidualnym Pucharze Polski przystąpiło 12 zawodniczek, a o prymat drużynowy walczyło 12 zespołów. WLKS Siedlce-Nowe Iganie miał w Gdańsku swoje przedstawicielki.

W zmaganiach indywidualnych drugi rok z rzędu najlepsza okazała się Weronika Zielińska-Stubińska z klubu KS AZS AWF Biała Podlaska uzyskując 251,39 pkt w punktacji Sinclaira. Triumfatorka wyprzedziła drugą – Monikę Marach (MGLKS Tarpan Mrocza) zaledwie o 0,02 pkt(251,37)! Podium uzupełniła Maria Połka (KS Promień Opalenica) 242,0 pkt.

Na szóstym miejscu rywalizację ukończyła Martyna Dołęga z siedleckiego WLKS-u. Jej 183 kg w dwuboju przełożyły się na 224,6 pkt. Na pozycji dziesiątej uplasowała się inna sztangistka WLKS – Klaudia Celińska-Mysław – 125 kg w dwuboju (201,8 pkt).

Tuż przed zawodami Drużynowego Pucharu Polski, trener WLKS, Marcin Dołęga wspominał, że po piątym miejscu w roku ubiegłym, teraz czas na podium. Słowa coacha się sprawdziły. WLKS w składzie: Martyna Dołęga, Dominika Misterska-Zasowska, Klaudia Celińska-Mysław i Oliwia Dang zajął w Gdańsku trzecie miejsce! Walka o lokaty 2-4 była bardzo zacięta. Siedlczankom do stanięcia na drugim stopniu podium zabrakło 1,2 pkt, z kolei czwarty zespół – Talent Wrocław wyprzedziły o 1,9 pkt. Gratulujemy sukcesu!