Porażka z Uniwersytetem Gdańskim (fotogaleria)

W meczu 11 serii gier II ligi siatkówki kobiet – Ósemka Siedlce przegrała na własnej hali z AZS Uniwersytetem Gdańskim 0:3.

W przedostatnim meczu przed przerwą świąteczno-noworoczną, siatkarki Ósemki zmierzyły się Akademiczkami z Gdańska. AZS UG przed tym meczem wygrał 5 z 9 spotkań – w tym październikowy mecz w 1 kolejce, w którym gdańszczanki gładko wygrały z Ósemką 3:0. Zawodniczki Jarosława Plewińskiego z dwoma zwycięstwami szukają kolejnych punktów, dzięki którym możliwa będzie ucieczka z ostatniego miejsca w tabeli.

Ósemka miała przez cały mecz ogromne problemy z przeciwniczkami z dalekiego Gdańska. W pierwszym secie wyrównana rywalizacja toczyła się do stanu 15:15. Następnie gdański UG zaliczył pięciopunktową serię, czym przekreślił szanse Ósemki na zwycięstwo w pierwszej partii. Drugi set też nie ułożył się po myśli siedlczanek. Przy stanie 4:11 przyjezdne planowały spokojnie wygrać partię, ale Ósemce udało się jeszcze pod koniec seta odrobić część strat i wrócić do gry.  Niestety w końcówce seta do zwycięstwa po stronie siedlczanek zabrakło dokładności w przyjęciu i skuteczności w bloku. Trzeci set był wyrównany do stanu 12:12. Od tego momentu przyjezdne zaczęły budować przewagę, którą utrzymały do końca seta. Ostatecznie Ósemka przegrała już po raz 9 w obecnym sezonie, z czego po raz czwarty bez ugrania choćby jednego seta.

PLANY ÓSEMKI

Ostatni w tym roku ligowy mecz, Ósemka Siedlce zagra w sobotę 18 grudnia. W wyjazdowym starciu przeciwnikiem będzie JHN AZS Warszawa.

11.12.21, 15:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – AZS Uniwersytet Gdański 0:3 (21:25, 22:25, 18:25)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 6. Aleksandra Teodorska, 7. Agnieszka Krzymowska 10. Aleksandra Kułak, 16. Ilona Betke, 17. Joanna Prus-Jezierska i 8. Weronika Ciupa (libero) oraz 9. Magdalena Jachacy, 13. Adrianna Choina (libero), 14. Iwona Kandora