W Dreźnie bez zdobyczy punktowych

Maciejowi Starędze (UKS Rawa Siedlce) nie udało się wywalczyć pucharowych punktów w zawodach sprinterskich w niemieckim Dreźnie.

W przedostatni weekend grudnia (18-19) w Dreźnie odbyły się kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Organizatorzy zaplanowali sprint indywidualny i sprint drużynowy. W obu brał udział Maciej Staręga.

Wychowanek UKS Rawa Siedlce w sprincie indywidualnym liczył na kolejne punkty w Pucharze Świata. By je zdobyć należało znaleźć się w pierwszej trzydziestce kwalifikacji. Siedlczaninowi ta sztuka się nie udała. Zajął 35 pozycję. Do miejsca dającego awans do ćwierćfinałów zabrakło nieco ponad 1 sekundę. Zarówno kwalifikacje, jak i sam finał wygrał Norweg Haavard Solaas Taugboel.

WYNIKI KWALIFIKACJI

WYNIKI KOŃCOWE

Do rywalizacji drużynowej mężczyzn zgłosiło się 36 duetów, w tym jeden z Polski. Biało-Czerwoni w składzie Maciej Staręga – Kamil Bury w swoim biegu półfinałowym zajęli 13 miejsce na 18 duetów, tracąc do zwycięzców – Norwegów 17 sekund, zaś do lokaty dającej awans do finału, niecałe 5 sekund. Do finałów awansowało dziesięć najlepszych drużyn.

Dwa pierwsze miejsca w finale zajęli Norwegowie. Na finiszu lepsza okazała się druga reprezentacja tego skandynawskiego kraju w składzie Thomas Helland Larsen – Even Northug. Drudzy byli: Sindre Bjoernstad Skar i Haavard Solaas Taugboel. Polacy zostali ostatecznie sklasyfikowani na 25 pozycji.

Staręga w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 71 lokatę, a w sprincie jest trzydziesty czwarty.