Pierwsze starty narciarzy Rawy w sezonie

W Zakopanem została zainaugurowana IV edycja Pucharu Grupy Azoty. W pierwszych w tym sezonie zawodach wzięło udział liczne grono narciarzy UKS Rawa Siedlce.

Po raz czwarty przebiegać będzie rywalizacja w Pucharze Grupy Azoty. Tej zimy, w różnych częściach Polski, zorganizowanych zostanie pięć edycji programu. Podczas każdych zawodów uczestnicy walczyć będą o medale oraz końcowy triumf w zawodach w pięciu kategoriach wiekowych kobietach i mężczyzn: dziewczynka, chłopiec, młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy, juniorka, junior, seniorka i senior.

Inauguracjach sezonu odbyła się na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem w dniach 21-22 grudnia. Podczas pierwszej edycji uczestnicy dwukrotnie rywalizowali w biegach na dystansach techniką klasyczną. Pierwszego dnia zmagań odbył się start interwałowy, a drugiego mass start.

W zawodach brało udział ponad 300 biegaczek i biegaczy narciarskich. Tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli UKS Rawa Siedlce. Podopieczni Marii i Grzegorza Staręgów kilkukrotnie zajmowali miejsca w czołowych dziesiątkach, a także stawali na podium.

Pierwszego dnia na dystansie 10 km wśród juniorów rywalizację zdominowali siedlczanie. Triumfował Piotr Sobiczewski, a tuż za nim na metę – jako drugi, dotarł Maciej Krajcer. Bliski stanięcia na podium był senior Arkadiusz Posiadała. Ostatecznie zajął 4 miejsce (10 km). W biegu młodziczek (2,72 km) trzy zawodniczki Rawy uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Były to: Klaudia Radomyska (6 pozycja), Wiktoria Karwowska (7) i Dominika Krajcer (8). Jako siódmy w gronie młodzików do mety dobiegł Maciej Sobiczewski.

Drugi dzień przyniósł klubowi z Siedlec dwa medale. Zdobyli je: Piotr Sobiczewski (drugi na 15 km juniorów) i Arkadiusz Posiadała (trzeci na 15 km seniorów). Na czwartej pozycji w kat. juniorów rywalizacją ukończył Maciej Krajcer. Wśród młodziczek (dystans 5 km) na piątym miejscu linię mety minęła Klaudia Radomyska, zaś dziewiąta była Dominika Krajcer.