czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Bolesna porażka Basketu (fotogaleria)

Siedleccy koszykarze przegrali 85:92 z Legionem Warszawa i skomplikowali sobie sytuację w grupie B.

W Warszawie UKS Basket przegrał 64:97. W rewanżu siedlczanie mierzący w drugie miejsce nie mogli sobie pozwolić na porażkę.

Siedlczanie dobrze zaczęli. Przez całą pierwszą kwartę drużyna Rafała Sobiły prezentowała dobrą skuteczność rzutową z dystansu. Legion przegrywał 5:11, ale szybko doprowadził do remisu po 15. Od tego momentu spotkanie toczyło się w rytmie cios za cios. Często razy były wyprowadzane zza linii 6,75 m. Na półmetku rywalizacji było 49:46 dla przyjezdnych.

W drugiej połowie, a szczególnie w ostatniej kwarcie, Basketowi zabrakło celnych trójek. Legion dowodzony przez Sylwestra Kusa wypracował 10-punktową przewagę i dosyć spokojnie jej pilnował. Gorąco zrobiło się pod koniec trzeciej kwarty, kiedy siedlczanie błyskawicznie zniwelowali straty z 12 do czterech punktów. Na początku ostatniej ćwiartki przy stanie 81:79 dla gości z czasu skorzystał trener Legionu. Wykorzystał go w pełni, bowiem jego drużyna otrząsnęła się i sięgnęła po zasłużoną wygraną.

PLANY BASKETU

17 stycznia o 20:00 Basket zagra w Warszawie z MKS Ochota.

12.01.22, 20:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – KS Legion Warszawa 85:92 (25:22, 21:27, 26:29, 13:14)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 22, 5. Sławomir Wasilewski 16, 14. Jan Lipiński 14, 7. Michał Szarek 12, 9. Tomasz Gustołek, 10. Tomasz Wróbel 6, 4. Błażej Grochowski 4, 8. Kamil Kalicki 3, 13. Michał Borkowski

źrodło i foto: własne