sobota, 20 kwietnia 2024r.

W nowym roku wciąż bez punktów. Porażka Ósemki w Lublinie

W meczu 14 kolejki II ligi siatkówki kobiet AZS UMCS Lublin pokonał Ósemkę Siedlce 3:1.

W poszukiwaniu ligowych punktów Ósemka wybrała się w 14 serii gier na wyjazd do Lublina, gdzie musiała stawić czoło wiceliderowi tabeli AZS UMCS Volley Lublin. W październikowym starciu obu zespołów, siedlczanki przegrały na swoim obiekcie w trzech setach.

Z perspektywy zespołu z Siedlec na plus warto odnotować postawę zawodniczek Jarosława Plewińskiego w pierwszym secie. Udaną partię zakończyły dwie trudne do przyjęcia zagrywki Julii Szwed i atak Ewy Grzelak, który ostatecznie przypieczętował wygraną w tej partii. W kolejnych setach niestety gra siedlczanek wyglądała już dużo gorzej. W czwartym secie Ósemka bliska była doprowadzenia do gry na przewagi, ale zdeterminowane gospodynie skutecznymi atakami zamknęły mecz i nie dopuściły do nerwowej końcówki.

Ósemka Siedlce przegrała dwunaste w tym sezonie spotkanie i z dorobkiem 7 punktów zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

PLANY ÓSEMKI

Kolejny mecz Ósemki już w sobotę 21 stycznia. Siedlczanki podejmą na swojej hali w derbowym spotkaniu Nike Węgrów. Będzie to ostatnie domowe starcie siedleckich siatkarek w tym sezonie.

16.1.22, 16:30 – Lublin

II liga: AZS UMCS Lublin – Ósemka Siedlce 3:1 17:25, 25:12, 25:20, 25:23

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Julia Szwed, 6. Aleksandra Teodorska, 10. Aleksandra Kułak, 14. Iwona Kandora, 16. Ilona Betke i 13. Adrianna Choina (libero) oraz 7. Judyta Potępska, 8. Weronika Ciupa (libero),