Zacięty mecz w Siedlcach. KPS pokonał Krispol (fotogaleria)

W meczu 19 kolejki Tauron 1 ligi KPS Siedlce pokonał na własnym parkiecie Krispol Września 3:2.

Po dwutygodniowej przerwie do rozgrywek ligowych powrócili siatkarze KPS Siedlce. Siedlczanie we własnej hali podejmowali zespół Krispol Września. Klub z Wielkopolski do Siedlec przyjechał bez dwóch czołowych zawodników.

Początek meczu to wyrównana gra obu drużyn. Następnie gospodarze odskoczyli na kilkupunktowe prowadzenie. Goście dzielnie walczyli i po dwóch nieskutecznych atakach Damiana Dobosza było 17:15 dla KPS. W końcówce seta Mariusz Magnuszewski zatrzymał rywala pojedynczym blokiem (20:17). Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wygraną podopiecznych Mateusza Grabdy 25:20. Siedlczanie bardzo dobrze rozpoczęli drugiego seta i prowadzili 6:1. KPS kontrolował resztę tej odsłony i wygrał 25:19.

Po dwóch dobrych setach w wykonaniu drużyny z naszego miasta przyszedł gorszy trzeci. Przyjezdni wyszli na prowadzenie 7:4 i trener Grabda poprosił o czas. Po rozmowie z coachem gospodarze wyszli na prowadzenie 8:7 i tym razem o przerwę poprosił szkoleniowiec Krispolu. Dalsza część to wyrównana gra obu drużyn. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała drużyna z Wrześni, która wygrała 25:22. Połowa czwartego seta do walka punkt za punkt. Następnie drużynie z Siedlce udało się wyjść na pięciopunktowe prowadzenie (18:13). Przyjezdni wzięli się za odrabianie strat i doprowadzili do remisu 22:22. Ostatecznie to Krispol wygrał tego seta 27:25 i doprowadził do tie-breaka. Ostatnia odsłona padła łupem gospodarzy, którzy wygrali 15:13, a całe spotkanie 3:2.

PLANY KPS

W następnej kolejce dojdzie do derbów Mazowsza. KPS wyjedzie do Warszawy, gdzie zmierzy się z Legią. Ten pojedynek odbędzie się w sobotę, 29 stycznia o godzinie 17.

22.01.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: KPS Siedlce – Krispol Września 3:2 (25:20, 25:19, 22:25, 25:27, 15:13)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 4. Adrian Markiewicz, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski i 11. Adrian Potera (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 8. Dawid Pawlun, 16. Patryk Waloch (libero)

MVP: Filip Frankowski