Rawa Siedlce na podium mistrzostw LZS (fotogaleria)

Narciarze biegowi UKS Rawa Siedlce rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS.

22 stycznia w Siwej Dolinie w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach narciarskich oraz zawody mastersów i dzieci. W imprezie wzięło udział ponad 120 narciarzy z 7 klubów. Jednym z klubów był UKS Rawa Siedlce. Trener Grzegorz Staręga desygnował do boju 10 podopiecznych.

O tytuły mistrzów Zrzeszenia LZS walczyli młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy. Reprezentanci Rawy wywalczyli kilka medali.

Najlepszą młodziczką okazała się Klaudia Radomyska, a na najniższym stopniu podium stanęła jej rówieśniczka, klubowa koleżanka Magdalena Wyszomirska. Dziewczęta pokonywały dystans 5.000 m.

W kategorii juniorów srebrny medal wywalczył Maciej Krajcer, który do pokonania miał dystans 10.000 m.

Klasyfikację drużynową mistrzostw Zrzeszenia LZS wygrali gospodarze — MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski przed LKS Witów Ski Mszana Górna i UKS Rawa Siedlce.

Odbyły się także cztery biegi dzieci. Wśród chłopców rocznik 2010 i młodsi (dystans 1.500 m) pierwsze miejsce zajął Szymon Bednarczyk z UKS Rawa Siedlce.