wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Pogoń strzela na lidera

Na inaugurację rozgrywek II ligi wschodniej siedlecka Pogoń pokonała na własnym stadionie OKS 1945 Olsztyn 3:0.

Już w 2 minucie spotkania wyśmienitą okazję na strzelenia gola miał Jacek Kosmalski, ale po podaniu od Adama Czerkasa będąc sam na sam z bramkarzem gości Piotrem Skibą strzelił wprost w niego. W 5 minucie odpowiedział zespół z Olsztyna niecelnym strzałem Pawła Głowackiego. W 11 minucie szansę na gola miał Adam Czerkas ale strzelając po krótkim rogu dał pole do popisu Skibie. Nie pomylił się za to minutę później. Po akcji Czerkas – Marek Kaliszewski ten pierwszy strzelił pierwszą bramkę dla Pogoni w II lidze. Na kolejną bramkę licznie zgromadzeni kibice czekali zaledwie 6 minut. Rajdem środkiem boiska popisał się Marek Kaliszewski, minął golkipera z Olsztyna i wpakował piłkę do siatki. Po szybkim zdobyciu dwubramkowego prowadzenia, na boisku w dalszym ciągu przeważali siedlczanie. Swoje szanse w pierwszej odsłonie mieli: Jacek Kosmalski, Marek Kaliszewski, Adam Czerkas i Marcin Paczkowski zaś dla przeciwników Robert Tunkiewicz. W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie. Pierwszą akcję przeprowadziła jednak drużyna przyjezdnych, a mianowicie Dominik Kun, którego strzał obronił Paweł Nerek. Za moment Jacek Kosmalski w dogodnej sytuacji trafił w boczną siatkę. W 56 minucie Pogoń zdobyła trzeciego gola. Ponownie rajdem popisał się Marek Kaliszewski, który obsłużył Roberta Kwiatkowskiego – strzelającego do pustej bramki gości. W 67 minucie po strzale  młodego Dominika Kuna efektownie strzał obronił bramkarz siedleckiej drużyny. Pogoń mogła strzelić jeszcze jedną bramkę, ale w 1 minucie doliczonego czasu gry Tomasz Grochowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam strzelając wprost w bramkarza.

Zdjęcia z meczu autorstwa Michała Michalskiego

23.07.11, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – OKS 1945 Olsztyn 3:0 (2:0) Widzów: 2300

Bramki: Adam Czerkas 12, Marek Kaliszewski 18, Robert Kwiatkowski 56

Pogoń: 1. Paweł Nerek – 15. Paweł Marchel (75, 14. Tomasz Grochowski), 24. Marek Lendzion, 23. Grzegorz Krystosiak, 22. Damian Guzek – 10. Marek Kaliszewski, 17. Przemysław Rodak, 11. Marcin Paczkowski (88, 21. Cezary Demianiuk), 8. Robert Kwiatkowski – 9. Adam Czerkas (59, 5. Dariusz Dziewulski), 20. Jacek Kosmalski (82, 4. Chinonso Agu)

OKS 1945: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz, 13. Radosław Stefanowicz – 20. Michał Świderski (63, 9. Łukasz Suchocki), 11. Robert Tunkiewicz (68, 10. Daniel Michałowski), 15. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 22. Domnik Kun (69, 8. Igor Biedrzycki) – 27. Paweł Łukasik (61, 6. Krzysztof Filipek)

Żółte kartki: Marcin Paczkowski 41, Marek Kaliszewski 74 – Paweł Baranowski 84

Sędzia: Marcin Michał Woś (Zamość)

Piłkarz meczu: Marek Kaliszewski (Pogoń)