Porażka w Krakowie

Dzisiaj w meczu czwartej kolejki drugiej ligi wschodniej piłkarze Pogoni Siedlce zagrali w Krakowie z tamtejszą Garbarnią. Siedlczanie przegrali to spotkanie 1:0.

Już w 5 minucie Marek Lendzion uderzał na bramkę gospodarzy lecz nie trafił w światło bramki. Chwilę później Sebastian Leszczak strzelił z dystansu, ale Paweł Nerek wybił futbolówkę na rzut rożny. W 8 minucie Robert Kwiatkowski będąc w dobrej sytuacji nie wykorzystał szansy na gola. Pięć minut później po wymianie podań Tymoteusz Chodźko nie trafił w bramkę. W 25 minucie po dośrodkowaniu Mariusz Marczaka Adam Czerkas uderzał głową lecz na posterunku był Krzysztof Żylski. W 33 minucie Wojciech Cygal mocno strzelał z rzutu wolnego, piłkę po obronie wypuścił Nerek, lecz nikt jej nie dobił. Chwilę po tej akcji Czerkas ładnym strzałem z 20 metrów trafia w słupek. Minutę przed końcem pierwszej odsłony biało-niebiescy stracili bramkę. Mariusz Stokłosa podał do Bartosz Praciaka, a ten umieścił piłkę w siatce. Na początku drugiej połowy gospodarze cofneli się na własną połowę. Siedlczanie atakowali, lecz nie mogli zdobyć bramki. W 73 minucie po strzale Chinonso Agu dobrz interweniował Źylski. Cztery minuty później Praciak strzelił w poprzeczkę Pogoni. W ostatnim kwadransie na boisku zrobił się gorąco. Sędzia pokazał 6 żółtych kartek. Gospodarze bronili się do końca meczu i siedlczanie ponieśli pierwszą porażkę w sezonie.

14.08.11 17:00 – Kraków (Stadion Suche Stawy)

II liga: Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 1:0 (1:0) Widzów: 400

Bramka:  Bartosz Praciak 45

Garbarnia: Krzysztof Żylski – Mateusz Siedlarz, Bartłomiej Piszczek, Gjantijan Haxhijaj, Wojciech Cygal, Tymoteusz Chodźko (34. Anthony Schacherer), Filip Zelek, Sebastian Sepioł, Mariusz Stokłosa (84 Krzysztof Kozieł), Sebastian Leszczak (69 Dariusz Kuźma) – Bartosz Praciak

Pogoń: 1. Paweł Nerek – 15. Paweł Marchel (76, 21. Cezary Demianiuk), 23. Grzegorz Krystosiak, 24. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek – 8. Robert Kwiatkowski (61, 4. Chinonso Agu), 17. Przemysław Rodak, 11. Marcin Paczkowski (46, 14. Tomasz Grochowski), 19. Mariusz Marczak – 9. Adam Czerkas (61, 5. Dariusz Dziewulski), 20. Jacek Kosmalski

Żółte kartki: Sebastian Leszczak, Bartłomiej Piszczek, Mariusz Stokłosa, Bartosz Praciak – Chinonso Agu, Marek Lendzion, Damian Guzek

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Zawodnik meczu: Bartosz Praciak (Garbarnia)