Olimpijski występ naszych

Kilkoro młodych zawodników WLKS Siedlce rywalizowało w 18 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w podnoszeniu ciężarów.

Zawody, które odbyły się w Muszynie trwały przez trzy dni. Na starcie stanęło 177 młodych adeptów sztangi (do lat 18), w tym 51 dziewcząt. Reprezentowali oni 56 klubów z 15 województw. Byli tam także zawodnicy klubu z Siedlec – WLKS.

Najlepiej z naszych spisała się Agata Rok która wygrała rywalizację w kat. 58 kg (152kg w dwuboju, 201,72pkt Sinclaira). Drugie miejsce w tej samej kategorii wagowej zajęła koleżanka klubowa Agaty, Karolina Cabaj (145 kg).

Blisko podium byli: czwarty w kat. 69 kg Łukasz Ławecki (232 kg), piąta w kat. +75 kg cheap amoxil

rong>Żaneta Dymowska (131 kg). Pozostali nasi reprezentanci plasowali na następujących pozycjach: ósmej Dominik Kunowski w kat. +105 kg (165 kg), dziesiątej Kamil Adamczyk w kat. 85 kg (211 kg), jedenastej Kamil Ciupa w kat. 56 kg (139 kg), czternastej Rafał Ciupa w tej samej kategorii (124 kg), osiemnastej Adrian Śledź w kat. 77 kg (180 kg).

W klasyfikacji wg punktacji Sinclaira czwartą lokatę zajęła Agata Rok, a ósmą Karolina Cabaj.

WLKS Siedlce w klasyfikacji klubowej zajął wysokie piąte miejsce (32 pkt), wygrała Mazovia Ciechanów (43). W klasyfikacji województw zwyciężyło mazowieckie, przed lubelskim i kujawsko-pomorskim.

źródło: własne / PZPC