O włos od wygranej

Koszykarze SKK meczem z gospodarzem – Startem Lublin rozpoczęli zmagania w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Lublin Basket Cup 2012. Niewiele zabrakło do zwycięstwa, jednak to gospodarze okazali się minimalnie lepsi.

Nie udał się koszykarzom SKK rewanż za przegrany mecz ze Startem w turnieju w Siedlcach. Znów górą byli lublinianie, którzy ledwo ledwo, ale jednak zwyciężyli 81:79.

Po pierwszej kwarcie wygranej przez miejscowych 35:19, miny w naszym zespole były nietęgie. Mimo to z 16 punktów straty, po pierwszej połowie zrobiło się zaledwie 5. Gonitwa naszych graczy była na tyle skuteczna, że na pięć minut przed końcem zdołali nawet wyjść na prowadzenie 71:64. Wydawało się, że lublinianie podłamani takim obrotem sprawy, spasują. Nie uczynili tego. Dopingowani przez swoją publiczność zdołali przechylić szalę na swoją korzyść.

W naszej drużynie błyszczał Kamil Sulima, który wrócił do gry po przerwie związanej z urazem pleców. Pokazał, że jest mocnym punktem zespołu, a jego popisy strzeleckie z linii 6.75m nie są historią.

– Trochę zabrakło w ostatnich minutach. Mimo tego, że źle zaczęliśmy i musieliśmy gonić, spotkanie stało na niezłym poziomie. Chcieliśmy udowodnić w Lublinie, że to my jesteśmy lepsi, tak jak Start uczynił to nie tak dawno w Siedlcach. Mało brakowało. Nie zagraliśmy w końcówce takich akcji jakie powinniśmy i skończyło się tak jak się skończyło – podsumował trener Tomasz Araszkiewicz.

W meczu rozegranym wcześniej Ekstraklasowa Rosa Radom nie dała szans Basketowi Łuck zwyciężając 80:53.

W drugim dniu turnieju SKK podejmie Basket Łuck, a Rosa zmierzy się ze Startem.