W cieniu Czarnych

Czarni Radom okazali się wyjątkowo mało gościnni i bezdyskusyjnie wygrali Festiwal Siatkówki. KPS Jadar Siedlce zakończył turniej na trzecim miejscu.

Obie ekipy spotkały się ze sobą w piątkowe popołudnie. Czarni wyszli na parkiet podwójnie zmotywowani i wygrali pierwszą partię do 15. Mimo że kolejne dwa sety były bardziej zacięte, to i tak KPS zszedł z boiska pokonany. W sobotę siedlczanie zmierzyli się z mistrzem Słowacji VK Chemes Humenne i ligowym rywalem – Ślepskiem Suwałki. Pojedynek z naszymi południowymi sąsiadami był niezwykle wyrównany, a o losach rywalizacji musiał zdecydować tie-break. Piąta partia tego meczu zakończyła się po myśli siedlczan, ale mecz kosztował siatkarzy z naszego miasta wiele sił. Trudy tego spotkania wyszły w potyczce ze Ślepskiem. Dwa pierwsze sety były wyrównane i każdy z zespołów wygrał po jednym z nich, natomiast z każdą kolejną minutą dwóch kolejnych partii siedlczanie opadali z sił i przegrali 1:3. Po drugim w miejscu w Jaworznie i trzecim w Radomiu nadszedł czas na turniejowe zwycięstwo. Wymarzoną okazją będzie sobotnio-niedzielny turniej rozegrany w Siedlcach.

14.09.2012, 16.30 – Radom
1 mecz turnieju: Czarni Radom – KPS Jadar Siedlce 3:0 (25:15, 25:22, 25:22)
KPS: Maciej Gorzkiewicz, Jakub Bucki, Kamil Długosz, Dawid Bułkowski, Witold Chwastyniak, Jakub Kowalczyk i Damian Kaniowski (libero) oraz Tomasz Obuchowicz, Tomasz Kowalski, Arkadiusz Żakieta, Mateusz Jasiński i Kamil Zbucki (libero).

15.09.2012, 12.30 – Radom
3 mecz turnieju: KPS Jadar Siedlce – VK Chemes Humenne 3:2 (25:22, 22:25, 25:23, 26:28, 20:18)
KPS: Dawid Bułkowski, Maciej Gorzkiewicz, Arkadiusz Żakieta, Jakub Kowalczyk, Tomasz Obuchowicz, Mateusz Jasiński i Damian Kaniowski (libero) oraz Jakub Bucki, Tomasz Kowalski i Kamil Zbucki (libero).

15.09.2012, 16.00 – Radom
5 mecz turnieju: KPS Jadar Siedlce – Ślepsk Suwałki 1:3 (23:25, 25:23, 18:25, 14:25)
KPS: Jakub Bucki, Dawid Bułkowski, Tomasz Kowalski, Witold Chwastyniak, Jakub Kowalczyk, Mateusz Jasiński i Kamil Zbucki (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz, Arkadiusz Żakieta, Tomasz Obuchowicz.