Zdecydowała czwarta kwarta (multimedia)

Nie bez problemów udało się koszykarzom SKK pokonać Legię Warszawa pierwszego dnia turnieju Mazovia Cup, rozgrywanego w Piasecznie.

Jak sam wynik wskazuje mecz był wyrównany, a o końcowym rozstrzygnięciu zadecydowało dopiero ostatnie 10 minut. Gdyby pojedynek trwał trzy kwarty, to z podniesionymi czołami schodziliby z parkietu gracze Legii, bowiem przed decydującą odsłoną prowadzili 58:49. – Wtedy w naszym zespole nastąpiła pełna mobilizacja. Postawiliśmy na mocniejszą, agresywniejszą obronę, która zdała egzamin. Wyprowadzaliśmy skuteczne kontry – ocenia jeden z dwójki szkoleniowców SKK, Wiesław Głuszczak.

Legionistom w trzech pierwszych kwartach wychodziło wszystko. Kilkakrotnie skarcili nasz zespół celnymi „trójkami”, a dodając do tego małą koncentrację po stronie koszykarzy SKK, miało to przełożenie na wynik na tablicy świetlnej. – Pozwoliliśmy Legii za bardzo się rozhasać – stwierdza Głuszczak. Mecz był naprawdę zacięty o czym świadczy liczba fauli, po których zawodnicy SKK wykonywali rzuty wolne (w sumie 37!). O pomstę do nieba woła niestety ich skuteczność – tylko 21 trafionych (niecałe 57%). Ostatecznie udało się naszym graczom, rozpędzonym w końcowych minutach, „wyciągnąć” wynik i zwyciężyć 73:67. W naszym zespole brylował w tym meczu Marcin Chodkiewicz, zdobywca 25 punktów.

Co ciekawe konfrontację SKK z Legią podpatrywali goście z… Torunia. Będący w temacie, od razu skojarzą fakty. Otóż SIDEn Toruń to pierwszy rywal SKK w sezonie 2012/2013, dlatego też włodarze klubu z miasta Kopernika wysłali swoich „szpiegów” na podglądanie przeciwnika.

21.09.2012, 18.00 – Piaseczno
I mecz turnieju: SKK Siedlce – Legia Warszawa 73:67 (9:14, 21:20, 19:24, 24:9)
SKK:
Marcin Chodkiewicz 25, Mariusz Rapucha 14, Adrian Czerwonka 11, Kamil Sulima 7, Michał Przybylski 6, Rafał Kulikowski 5, Tomasz Deja 3, Tomasz Gałan 2.
Legia:
Jaremkiewicz 15, Nawrot 13, Zajączkowski 10, Janiewski 6, Nędzi 6, Nowerski 6, Podobas 5, Rudko 4, Świderski 2.

———————————————–

W drugim meczu turnieju Mazovia Cup doszło do niespodzianki. Faworyzowany Znicz Basket Pruszków nie podołał II-ligowemu PWiK Piaseczno, który do zwycięstwa poprowadził Michał Wojtyński (26 pkt).

21.09.2012, 20.15 – Piaseczno
II mecz turnieju: PWiK Piaseczno – Znicz Basket Pruszków 85:76 (21:22, 19:21, 18:17, 27:16)
PWiK:
Wojtyński 26, Bocianowski 13, Okoła 13, Paszkiewicz 9, Andres 7, Jankowski 7, Pietrzak 4, Myśliwiec 4, Wójcikowski 2.
Znicz:
Suliński 15, Matuszewski 13, Szymański 12, Aleksandrowicz 9, Czubek 6, Czosnowski 6, Malitka 4, Janiak 4, Fijałkowski 3, Pisarczyk 2, Bonarek 2.

Relacja wideo z pierwszego dnia turnieju

Poniżej prezentujemy terminarz Mazovia Cup po małym retuszu. Zmianie uległy przede wszystkim godziny rozgrywania meczów.