Budujące zwycięstwo

Rugbiści siedleckiej Pogoni pokonali na wyjeździe Budowlanych Łódź 23:11.

W pierwszej kolejce siedlczanie wygrali z mistrzem Polski Lechią Gdańsk. Wiele osób uznało ten wynik za sensację. Postawa Pogonistów w kolejnych spotkaniach i zwycięstwo z wicemistrzem Polski Budowlanymi Łódź sprawia, że o sensacji nie może być mowy. Pierwsza połowa meczu to dominacja siedlczan. Mecz zaczął się dominacji siedlczan, którzy w pierwszym kwadransie zaliczyli dwa przyłożenia i jedno podwyższenie, wobec czego wyszli na prowadzenie 12:0. Rzut karny w końcówce pierwszej połowy pozwolił zwiększyć prowadzenie do 15. Po około godzinie gry Budowlani wzięli się za odrabianie strat, doprowadzili do stanu 11:15. Emocje w meczu zakończył celny karny Tomasza Gasika i kolejne przyłożenie. Po przerwie Pogonistom zdarzył się krótki przestój, ale w decydującej fazie meczu znowu rządzili na boisku. Dzięki temu trzecie zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

Start sezonu w wykonaniu siedlczan jest lepszy od marzeń. Po trzech kolejkach mają na koncie trzy zwycięstwa i na rozkładzie mistrzów Polski oraz wicemistrzów i zdobywców Pucharu Polski. Teraz Pogoń nie ma już się kogo bać w lidze, wręcz przeciwnie, to ekipy z Siedlec muszą się bać inne zespoły.