SKK ograł gospodarzy

Kolejne zwycięstwo w turnieju Mazovia Cup odnieśli koszykarze SKK. Po raz drugi w tym tygodniu gracze siedleckiego klubu okazali się lepsi od PWiK Piaseczno.

W pierwszym dzisiejszym meczu I-ligowy Znicz podrażniony wczorajszą porażką z PWiK Piaseczno, nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszy w starciu z warszawską Legią. Jeszcze do przerwy koszykarze ze stolicy starali się dotrzymywać kroku pruszkowianom, ale w drugiej odsłonie rządzili i panowali I-ligowcy. Do zwycięstwa Znicza w znaczny sposób przyczynił się Łukasz Bonarek (21 pkt).

22.09.12, 17.00 – Piaseczno

III mecz turnieju: Znicz Basket Pruszków – Legia Warszawa 93:60 (18:13, 23:20, 28:13, 24:14)

Znicz: Bonarek 21, Janiak 13, Aleksandrowicz 12, Szymański 11, Suliński 9, Matuszewski 9, Pisarczyk 7, Malitka 7, Fijałkowski 4, Czosnowski.

Legia: Jaremkiewicz 9, Podobas 9, Nędzi 8, Zajączkowski 7, Rudko 7, Nawrot 4, Holnicki-Szulc 4, Janiewski 4, Piesio 4, Świderski 2, Jaworski 2, Nowerski.

—————————————————————

W wieczornym spotkaniu najbardziej nas interesującym zmierzyli się rywale, którzy w tygodniu mieli okazję na konfrontację ze sobą, czyli: SKK i PWiK. Trzy dni wcześniej górą byli siedlczanie (78:61), a jak było dzisiaj?

Podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka już nie po raz pierwszy niemrawo rozpoczęli spotkanie. Przebudzili się dopiero po 5 minutach, kiedy to przegrywali 9:16. Zrobili to na tyle skutecznie, że po pierwszej kwarcie… prowadzili 33:25, m.in. dzięki temu, że Znicz nie potrafił powstrzymać skutecznego w tej części meczu Marcina Chodkiewicza. Kilkupunktowa przewaga SKK utrzymywała się przez całą drugą kwartę. Niemała w tym zasługa Kamila Sulimy, który w tej odsłonie meczu zdobył 14 pkt, w tym 4-krotnie (!) trafił zza linii 6,75m. W „obozie” gospodarzy widoczni byli Przemysław Lewandowski i Andrzej Paszkiewicz. – Wszystko im wpadało. Byli niezwykle skuteczni. Aż nie do wiary, że Piaseczno zagrało na tak wysokiej skuteczności (prawie 70% – przyp. red.), ale mają miękkie tablice, do których są przyzwyczajeni – komentuje Tomasz Araszkiewicz, coach SKK. W kolejnych minutach meczu koszykarzom SKK udało się wypracować nawet 15-punktowe prowadzenie (77:62). Ambitni gospodarze „odgryźli” się i rozpoczęli pościg. Na 4 minuty przed końcem był remis (po 84). – W końcówce udało nam się obronić kilka akcji w obronie i trafić kilka razy, dzięki czemu wygraliśmy z przeciwnikiem, który był bardzo wymagający – ocenił Araszkiewicz.

Oprócz wspomnianego Sulimy, z dobrej strony pokazali się Tomasz Deja, Marcin Chodkiewicz i Michał Przybylski, którzy zanotowali dwucyfrowe zdobycze punktowe.

22.09.12, 19.15 – Piaseczno

IV mecz turnieju: PWiK Piaseczno – SKK Siedlce 88:97 (25:33, 28:24, 17:21, 18:19)

PWiK: Lewandowski 25, Paszkiewicz 16, Okoła 16, Zapert 11, Jankowski 9,  Andres 3, Myśliwiec 2, Pietrzak 2, Wojtyński 2, Wójcikowski 2, Bocianowski, Borkowski.

SKK: Kamil Sulima 27, Tomasz Deja 18, Marcin Chodkiewicz 17, Michał Przybylski 13, Rafał Kulikowski 9, Mariusz Rapucha 6, Adrian Czerwonka 5, Tomasz Gałan 2.