wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Udane otwarcie (fotogaleria)

KPS Jadar Siedlce wygrał ze Ślepskiem Suwałki 3:0 w pierwszym meczu Turnieju o Puchar Prezesa.

Siedlczanie zanotowali udane otwarcie meczu. Dobre zagrywki Dawida Bułkowskiego plus szczelny blok dały szybkie prowadzenie 4:0. Przewaga uzyskana na początku I seta była regularnie powiększana, by ostatecznie wynieść 8 punktów. Po zmianie stron 3-4 punktową przewagę utrzymywali goście z Suwałk. Różnicę między zespołami udało się zniwelować dopiero przy stanie 21:21. W końcówce za zdobycie punktów wzięła się „stara gwardia” (skuteczna gra Witolda Chwastyniaka i Jakuba Buckiego). Decydujący punkt po kiwce zapisał na swoje konto Mateusz Jasiński. Trzecia partia przebiegała w rytmie punkt za punkt. KPS wykazał wyższość w końcówce seta ( i meczu) wygrywając do 20.