czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Pochmurnie w Białymstoku

Siedlecki UKS Prus przegrał w 2 kolejce z Słonecznym Stokiem Białystok 33:39.

Siedlczanie toczyli wyrównany bój z ogranym w II lidze Słonecznym Stokiem, jednak kilka minut w pierwszej połowie zadecydowało praktycznie o porażce Prusa. Gospodarze odskoczyli przyjezdnym na 7 punktów i podopieczni Janusza Żydowicza byli zmuszeni do gonitwy za pozytywnym rezultatem. Szczypiorniści z Białegostoku wykorzystali błędy własne i nieskuteczność siedlczan i dzięki temu schodzili na przerwę z 7 bramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron siedlczanie grali lepiej i nawet udało się podgonić rywali do straty tylko 3 bramek. Niestety, w kocówce gdy wszystko na jedną kartę gospodarze wykorzystali swobodę w ataku i ostatecznie wygrali to spotkanie 39:33. Najwięcej bramek dla Prusa rzucił Emil Kożuchowski – 12.

Następny mecz siedlczanie zagrają za tydzień w sobotę o godzinie 16:00, a przeciwnikiem będzie ChKS Łódź.

23.09.12, 15:00 – Białystok

II liga: Słoneczny Stok Białystok – Prus Siedlce 39:33 (19:12)

Prus: Adam Maciak, Sebastian Ługowski – Paweł Chybowski 4, Bartosz Sokołów, Rafał Jaszczuk 1, Paweł Łukaszuk 2, Maciej Żółkowski, Michał Kluczek 1, Emil Kożuchowski 12, Sebastian Tomczuk 7, Dawid Rymarzak, Sebastian Hunder 3, Marek Głuchowski 1, Rafał Kacprzak 2, Ryszard Stefaniuk