czwartek, 18 kwietnia 2024r.

SKK zgaszony na koniec turnieju (fotogaleria)

Nie udało się koszykarzom SKK podtrzymać dobrej passy i zwyciężyć po raz trzeci w Mazovia Cup. Dziś musieli posypać głowy popiołem, bowiem Znicz okazał się „jaśniejszy”.

Spotkanie SKK Siedlce ze Zniczem Basket Pruszków w ostatnim dniu turnieju Mazovia Cup miało być rewanżem za porażkę naszego zespołu w siedleckim turnieju.

Mecz rozpoczął się od wymiany „ciosów” z obu stron. W naszej drużynie nieźle prezentował się Marcin Chodkiewicz. Od stanu 11:9 Znicz przejął inicjatywę, czego efektem było jego prowadzenie po 10 minutach meczu 23:15. Niemiłosiernie karcił SKK celnymi rzutami za 3 Adrian Suliński. Po dwóch minutach drugiej kwarty siedleccy koszykarze wykorzystali niefrasobliwość rywala i był już remis. Walka rozgorzała na dobre. W drużynie Znicza rozstrzelał się Przemysław Szymański, który w tej części spotkania zdobył 8 pkt. W gronie podopiecznych Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka za zdobywanie punktów zabrali się Michał Przybylski i Tomasz Deja wsparci trafiającym za 3 Kamilem Sulimą. Do przerwy SKK przegrywał 37:41.

Po zmianie stron indolencja strzelecka naszych graczy była zatrważająca. Sprawiła ona, że rywal niebezpiecznie zaczął powiększać przewagę, która w 27 minucie wynosiła już 15 pkt (57:42) i dalej rosła. W drużynie Znicza brylował Michał Aleksandrowicz. Co gorsza, po stronie SKK było już 5 fauli, co skutkowało rzutami wolnymi dla pruszkowian. Ponadto mnożyły się straty. Na dowód przewagi pruszkowian niech świadczy wynik w tej odsłonie – 25:7. Na odwrócenie losów spotkania pozostawało zaledwie 10 minut, a wynik 44:67 nie nastrajał optymistycznie. Nasi pupile nie złożyli broni i próbowali zmazać plamę z trzeciej kwarty, co po części się udawało. Niestety twarda gra skutkowała faulami, których koszykarze SKK się nie ustrzegli. Po raz kolejny przekroczyli limit przewinień tracąc przy tym swojego jedynego rozgrywającego Mariusza Rapuchę. Znicz nie pozwolił już na zbyt wiele i wygrał 83:64.

W klasyfikacji końcowej turnieju SKK zajął trzecie miejsce.

23.09.12, 11.45 – Piaseczno

V mecz turnieju: Znicz Basket Pruszków – SKK Siedlce 83:64 (23:15, 18:22, 26:7, 16:20)

Znicz: Suliński 17, Aleksandrowicz 17, Szymański 17, Matuszewski 11, Pisarczyk 8, Bonarek 7, Janiak 5, Czosnowski 1, Fijałkowski, Malitka.

SKK: Marcin Chodkiewicz 16, Kamil Sulima 14, Michał Przybylski 14, Tomasz Deja 8, Mariusz Rapucha 4, Adrian Czerwonka  4, Rafał Kulikowski 4, Jakub Rędzia, Tomasz Gałan, Łukasz Perciński.

———————————————————————

23.09.12, 14.00 – Piaseczno
VI mecz turnieju: PWiK Piaseczno – Legia Warszawa 82:87 (21:26, 23:20, 24:20, 14:21)

Legia: Nędzi 12, Rudko 11, Pawlak 10, Jaremkiewicz 10, Nawrot 9, Cechniak 6, Podobas 6, Zajączkowski 4, Świderski 4, Piesio 2, Holnicki-Szulc 2.

PWiK Piaseczno: Paszkiewicz 21, Lewandowski 21, Jankowski 8, Wojtyński 8, Pietrzak 6, Zapert 4, Wójcikowski 4, Andres 3, Myśliwiec 2.