Srebrne sztangistki WLKS

Niewiele zabrakło sztangistkom WLKS Siedlce do utrzymania pierwszego miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski za rok 2012. Ostatecznie na ich szyjach zawisły srebrne medale.

5 października w Siedlcach rozegrany został finałowy rzut drużynowych mistrzostw Polski kobiet. Przed ostatnią rundą prowadził WLKS Siedlce, przed Mazovią Ciechanów i Zawiszą Bydgoszcz. Rozstrzygnięcia na siedleckim pomoście jednak nieco zmieniły klasyfikację końcową.

Dobra postawa sztangistek z Ciechanowa sprawiła, że wygrały trzecią rundę (2795,6 punktów) i jak się okazało całe tegoroczne zmagania, wyprzedzając o włos WLKS Siedlce (Agata Rok, Katarzyna Lisewska, Sabina Bagińska, Wioleta Jastrzębska i Joanna Gryczka; trenerzy Danuta Soćko i Dawid Fertykowski) – 2771,7 pkt, a 3. miejsce na podium wywalczył zespół CWSPC Zawisza Bydgoszcz (m.in. z Olą Klejnowską-Krzywańską) – 2630,1.

Zawodniczki Mazovii Ciechanów powtórzyły sukces z ubiegłego roku. Jest to czwarty z rzędu wywalczony tytuł przez team z Ciechanowa. Uczyniły to Ewa i Izabela Wróblewskie, Iwona Kępa, Natalia Kraszewska i Anna Leśniewska (na zdjęciu). Gospodynie – WLKS Siedlce podobnie jak przed rokiem zostały Wicemistrzyniami Polski.