Grały lepszy basket od rywalek (fotogaleria)

Koszykarki MKK Siedlce wygrały w Aleksandrowie Łódzkim z Basketem 83:68.

Po okresie bez rozgrywek i żmudnych miesiącach przygotowań wreszcie do ligowej rywalizacji powróciły koszykarki MKK Siedlce. Pierwszym rywalem zespołu dowodzonego przez duet Teodor Mollov – Arkadiusz Mazurkiewicz był Basket Aleksandrów Łódzki. Jak zwykle pierwsze ligowe starcie jest niewiadomą zarówno dla sztabu trenerskiego, jak i samych zawodniczek.

Gospodynie zawodów lepiej rozpoczęły inaugurację. Basket był w pierwszej kwarcie bezbłędny w rzutach za 2 punkty. Siedlczanki nie zanotowały perfekcji w tym elemencie, ale przeważały na parkiecie i miały więcej okazji rzutowych. MKK wyszedł na prowadzenie w końcówce pierwszej ćwiartki po szybkim ataku zakończonym celnym lay-upem Lucyny Kotonowicz. Druga kwarta przebiegała już w pełni po myśli siedlczanek. Koszykarki Basketu zatraciły swoją skuteczność, a MKK skrzętnie budował przewagę punktową, która do przerwy urosła do 17 punktów. Fenomenalnie w pierwszej części gry wypadła Małgorzata Jurkowska, która zdobyła 21 punktów.

Po przerwie spotkanie się wyrównało, ale nadal przewaga należała do przyjezdnych. Kontrola wyniku była pełna, więc siedlczanki w kilku akcjach decydowały się na rzuty za 3 punkty. MKK rozstrzygnął mecz do przerwy i nie pozwolił rywalkom na sprawienie jakiejkolwiek nerwówki. Ostatnia kwarta (jedyna w meczu) padła łupem Basketu, ale nie wpływa to na ocenę bardzo udanego występu i efektownego zwycięstwa siedlczanek.

W całym meczu siedlczanki częściej i celniej rzucały. Szybkie ataki, często po przechwytach, siały popłoch w szeregach Basketu przynosząc MKK wiele punktów. Budująca jest także niesamolubna postawa zespołu. Nasze koszykarki szukały lepiej ustawionych koleżanek i wiele z nich zaliczyło po kilka asyst. Siedlczanki zaczęły bardzo dobrze, oby podobnie wyglądały kolejne spotkania w ich wykonaniu.

07.10.12, 16:00 – Aleksandrów Łódzki
I liga: Basket Aleksandrów Łódzki – MKK Siedlce 68:83 (26:27, 11:27, 12:16, 19:13)