Lider zatopiony w Gdyni

Pogoń Siedlce poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie.

Dopiero w 5 serii spotkań powstrzymany został zwycięski pochód rugbistów siedleckiej Pogoni. Wcześniej udało się wygrać z dwiema najlepszymi polskimi ekipami zeszłego sezonu, natomiast w sobotę nie do złamania okazała się Arka Gdynia.

Po pół godzinie wyrównanej gry gospodarze prowadzili 8:5. W ciągu ostatnich 10 minut Buldogi wykorzystały dwa rzuty karne, a na dodatek przyłożyły w ostatniej akcji pierwszej odsłony. Po przerwie siedlczanie próbowali odrobić starty, ale Arka grała pewnie w obronie i skutecznie w ataku (kolejne 3 przyłożenia). W barwach gdyńskiej ekipy zagrali byli zawodnicy Pogoni: Robert Andrzejczuk, Konrad Chromiński i Władysław Grabowski.

13.10.12, 15:00 – Gdynia
Ekstraliga: Arka Gdynia – Pogoń Siedlce 38:5 (19:5)