czwartek, 9 maja 2024r.

Zdominowali akademików (multimedia)

Pogoń Siedlce rozgromiła AZS AWF Warszawa 69:7.

Od pierwszej minuty spotkania gospodarze nie pozostawili rywalom złudzeń, o tym kto jest lepszy. Rok temu AZS AWF zamknął przed siedlczanami bramy Ekstraligi, ale 12 miesięcy w sporcie to bardzo długi okres, który na dodatek został bardzo dobrze wykorzystany przez wszystkich związanych z siedleckim rugby. Już po kilku minutach Pogoń wyszła na prowadzenie 5:0 po dobrze rozegranym aucie i przyłożeniu Bartłomieja Jasińskiego. Chwilę później kolejną piątkę dorzucił Bartek Nasiłowski po dynamicznej akcji prawym skrzydłem. Kolejne punkty dla siedlczan zanotował Adrian Chróściel. Zdobył je niczym rasowy skrzydłowy, po przejęciu piłki na środku boiska i indywidualnym rajdzie. Potem za zdobywanie punktów wzięli się byli zawodnicy Orkana. Dwa podwyższenia Tomasza Gasika przedzielone jego świetną dwójkową akcją z Robertem Pawelcem dały Pogoni prowadzenie 24:0. Ostatnie punkty w pierwszej połowie Pogoniści przyłożyli po efektownej akcji w trójkącie Paweł PiwnickiMateusz LamentMarek Mirosz.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Bogusław Markowski i szybko zaznaczył swoją obecność na boisku poprzez zdobycie pięciu punktów. Lorentowicz przejął kopanie podwyższeń od Gasika i radził sobie lepiej w tym elemencie od klubowego kolegi. Po kilku minutach gry w drugiej odsłonie jedyne punkty (5+2) zdobyli goście z Warszawy. Póżniej, jak i przez całe spotkanie, dominowali siedlczanie. Trzy przyłożenie zaliczył Sebastian Smoliński. Pierwsze po świetnym zagraniu Lorka, który zmusił rywala do przyłożenia obronnego. Drugie po wepchnięciu piłki przez młyn na pole punktowe rywali, natomiast trzecie po rajdzie, mimo 4 rywali na plecach. Po każdym z przyłożeń skutecznie podwyższał Lorentowicz. Pozostałe punkty w drugiej połowie zdobyli: Bartosz Stelęgowski i Robert Lotek po przyłożeniach oraz Chróściel po podwyższeniu.

21.10.12, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Pogoń Siedlce – AZS AWF Warszawa 69:7 (29:0)