Rozstrzelani w pół godziny (multimedia)

Drugi zespół przegrał na własnym boisku z Mazowszem Grójec 1:4. Jedyną bramkę dla siedlczan zdobył Damian Rytel.

Już w 4 minucie biało-niebiescy mogli objąć prowadzenie. Kacper Starek podał na wolne pole do Rafała Jędrzejczyka, jednak pomocnik będąc sam na sam z golkiperem Mazowsze za mocno wypuścił sobie piłkę i Sebastian Malicki załapał ją. Chwilę później Damian Guzek sfaulował w polu karnym jednego z graczy rywala i sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Bartosz Zawadzki. W 9 minucie było już 0:2. Przemysław Łaski po dośrodkowaniu z prawej strony boiska celnie uderzył głową na bramkę. Dziesięć minut później podopieczni Andrzeja Cabaja tracili już trzy bramki, a na listę strzelców ponownie wpisał się Łaski, który ponownie wykończył dośrodkowanie z bocznego sektora boiska. W 29 minucie błąd Andrzeja Olszewskiego i Marcina Paczkowskiego wykorzystał Łaski, który uderzył z pięciu metrów po ziemi. Pogoniści mogli wyrównać w 32 minucie. Damian Rytel dośrodkował w pole karne, bramkarz gości minął się z piłką, Adrian Dziubiński próbował strzelać głową, jednak golkiper naprawił swój błąd i wybił futbolówkę za boisko.

W drugiej odsłonie przyjezdni kontrolowali wynik meczu. Team z Siedlec zdobył honorowego gola. W 63 minucie pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego sprzed pola karnego popisał się Rytel. W 77 minucie Wiktor Lach strzelił w obrońcę, dobijał Paschal Ekwueme, jednak obok bramki. W doliczonym czasie gry było groźnie pod naszą bramką, ale dobrze w bramce spisał się doświadczony Andrzej Olszewski.

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają za tydzień 4 listopada (niedziela) o godzinie 11 na własnym boisku, a ich rywalem będzie Sparta Jazgarzew.

28.10.12, 11:50 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Mazowsze Grójec 1:4 (0:4) Widzów: 40

Bramki: Damian Rytel 63 – Bartosz Zawadzki 5 (k), Przemysław Łaski 9, 19, 29

Mecz pierwotnie zaplanowany na 11:00 rozpoczął się z 50-minutowym opóźnieniem z powodu złego stanu boiska.

Pogoń II: 30. Andrzej Olszewski – 15. Damian Rytel, 9. Marcin Paczkowski, 2. Tomasz Lipiński, 22. Damian Guzek – 19. Rafał Jędrzejczyk (66, 20. Hubert Łukanowski), 11. Adrian Dziubiński (50, 8. Łukasz Pucyk), 6. Kacper Starek, 5. Cezary Demianiuk (57, 18. Tomasz Misiowski) – 3. Wiktor Lach (79, 14. Patryk Szachnowski), 7. Paschal Ekwueme

Mazowsze: 1. Sebastian Malicki – 14. Hubert Baranowski, 5. Michał Dusiński (87, 16. Piotr Dębiński), 19. Seweryn Kalinowski, 6. Damian Karls, 10. Przemysław Łaski (88, 15. Artur Ucinek), 13. Piotr Madetko (71, 9. Paweł Grodzki), 2. Rafał Michalski, 8. Mikołaj Nojek, 17. Rafał Sobczak (82, 7. Piotr Grodek), 21. Bartosz Zawadzki

Żółte kartki: Kacper Starek 6 – Michał Dusiński 63

Sędzia: Krzysztof Sawicki (Warszawa)